• Susipažinkite su vertingais Zarasų kraštui rašytiniais šaltiniais

  2021 01 28

  Baigiantis 2020-tiems metams Zarasų viešosios bibliotekos kraštotyros fondą papildė vertingi dokumentai iš V. Staniulio knygyno. Zarasų rajono laikraščio „Zarasų kraštas“ komplektus papildė du vertingi numeriai: 1934 m. Nr.28 ir Nr. 48. Liepos 14 dienos Nr. 28 (100 numeryje) aprašomi to meto einamieji klausimai. Pasakojama, kaip gimė ir augo „Zarasų kraštas“, laikraščio redakcinė komisija ir artimieji bendradarbiai. Gruodžio 1 d. Nr. 48 (120) numeris skirtas kalbininkui, profesoriui Kazimierai Būgai, jo mirties dešimtmečiui.

  Skaityti daugiau...
 • Kviečiame skaityti elektronines „Vyturio“ leidyklos knygas

  2021 01 28

  Zarasų viešoji biblioteka savo skaitytojams siūlo prisijungimą prie elektroninės „Vyturio" leidyklos bibliotekos.  Laukia knygos vaikams, jaunimui ir ne tik. Čia surasite daugiau nei 400 svarbiausių el. knygų mokyklai ir laisvalaikiui, atrinktų pagal amžių, temas ir vertybes, paskaitysite atsiliepimų apie knygas. Knygas atrinko patys vaikai ir vaikų literatūros ekspertai.
  Prisijungimo prie elektroninės „Vyturio“ leidyklos bibliotekos kodą galite gauti paskambinę tel. 8 385 52020 arba 8 385 52386 darbo dienomis 9–18 val., šeštadieniais – 10–17 val., arba parašyti el. paštu vaiku.sk@zarasubiblioteka.lt .

  Skaityti daugiau...
 • Kai už lango snaigės krenta...

  2021 01 27

  Zarasų viešojoje bibliotekoje Vaikų literatūros skyriuje atsinaujino Žaisloteka. Čia mažieji lankytojai po karantino laikotarpio galės turiningai ir smagiai praleisti laiką, o šiuo metu mažieji vartotojai stalo žaidimus gali imti panaudai ir žaisti namuose. Tėveliams į pagalbą lavinant savo atžalas siūlome tokias knygutes: ,,Kakės Makės atradimai“, R. Skučaitės eiliuota ir įgarsinta knyga ,,Spalvotų skaičių pasakėlės“.

  Skaityti daugiau...
 • Kompozitorius praktikas ir muzikos teoretikas. Lietuvių kompozitoriaus, muzikologo ir pedagogo Juliaus Juzeliūno 105-čiui

  2021 01 27

  Šiemet minime kompozitoriaus Juliaus Juzeliūno (1916–2001) gimimo jubiliejų. Tai proga ir patiems pasidomėti, kokių knygų rasime apie žymaus kompozitoriaus gyvenimą, kūrybą. Jų tikrai yra! Juliaus Juzeliūno veikla pažymėtina stebėtinu įvairiapusiškumu ir produktyvumu. Jis buvo įžymus kompozitorius, pedagogas, mokslininkas, visuomenės veikėjas, jaunystėje – ir atlikėjas. Būsimasis kompozitorius dar vaikystėje savarankiškai išmoko groti smuiku, gitara, klarnetu, giedojo bažnytiniuose choruose, vargonavo.

  Skaityti daugiau...
 • „Pasaulį mes tik vaizduojamės“

  2021 01 25

  Sausio 22 dieną poetui, eseistui, vertėjui Kornelijui Plateliui sukako 70 metų. Zarasų viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriuje veikia literatūros paroda, skirta poeto kūrybai „Pasaulį mes tik vaizduojamės". Poetas gimė 1951 m. sausio 22 d. Šiauliuose.

  Skaityti daugiau...
 • Mieli bibliotekos skaitytojai

  2021 01 20

  Dar kartą informuojame, kad Zarasų viešoji biblioteka skaitytojus aptarnauja pirmadieniais – penktadieniais nuo 9 val. iki 18 val., šeštadieniais nuo 10 val. iki 17 val. Karantino metu yra išduodamos tik knygos ir jos priimamos. Skaitytojų grąžintos knygos yra nukarantinuojamos pagal visus būtinus reikalavimus.
  Taip pat dirba visi bibliotekos filialai miesteliuose ir kaimuose pagal nustatytas darbo valandas. Kviečiame atvykti ir pasiimti Jums pageidaujamą knygą. Jeigu patys negalite tai padaryti, bibliotekininkai taip pat yra pasiruošę Jums padėti.

  Skaityti daugiau...
 • Laisvalaikis namuose. Kviečiame dalyvauti spalvingųjų pelėdų kūrime

  2021 01 22

  Visus vaikučius kviečiame gaminti pelėdžiukus, juos fotografuoti ir siusti į Zarasų viešąją biblioteką el. paštu: fonoteka.zarasai@gmail.com . Visus darbelius skelbsime bibliotekos žiniatinklyje. Kaip pasigaminti.

  Skaityti daugiau...
 • Keliaukime su elektroninių paslaugų portalu ibiblioteka.lt

  2021 01 22

  Su LIBIS skaitytojo pažymėjimu portale www.ibiblioteka.lt galite skolintis ir skaityti elektronines knygas 14 kalendorinių dienų, vienu metu galite skaityti 2 elektronines knygas, o naudojimosi jomis laikotarpį galite prasitęsti du kartus po 14 dienų, jeigu jos nėra rezervuotos kito skaitytojo.

  Skaityti daugiau...
 • Lietuvių operos klasikas. Kompozitoriaus Vytauto Klovos 95-osioms gimimo metinėms

  2021 01 22

  Kompozitorius Vytautas Klova gimė 1926 metais sausio 31 d. Tirkšliuose, Mažeikių rajone. Kompozitorius mokėsi Kauno konservatorijoje prof. Juozo Gruodžio kompozicijos klasėje, vėliau prof. Antano Račiūno kompozicijos klasėje. Dar studijuodamas pradėjo pedagoginį darbą Juozo Gruodžio muzikos mokykloje, 1954-1994 m. dėstė muzikos teorijos disciplinas Lietuvos muzikos akademijoje. 1982 m. jam suteiktas profesoriaus laipsnis

  Skaityti daugiau...

Subkategorijos

Visi įrašai