• Utenos apskrities kultūros vadybininkai vienijasi –pirmasis sąskrydis Zarasuose „Aukštaitijos bohema“

  2021 10 26

  Zarasų kultūros centro komandos atstovai savo darbe ne kartą jautė ir buvo susidūrę su nekonstruktyvios konkurencijos pojūčiu Zarasų rajono kultūros įstaigų bei visos Utenos apskrities kultūros įstaigų tarpe. Projektas „Aukštaitijos bohema“ gimė iš natūralaus poreikio vienytis ir bendradarbiauti, nes būdami tokiu nedideliu rajonu, priklausydami tokiai nedidelei apskričiai tiesiog negalime būti po vieną, o siekdami ženklių pokyčių kultūros sferoje privalome jungtis. Už palaikymą ir teisingos krypties nurodymą dėkojame Euroregiono „Ežerų kraštas“ direktorato biurui.

  Skaityti daugiau...
 • Ženklai molinukėse

  2021 10 25

  Zarasų viešoji biblioteka, įgyvendindama projektą „Knyga kitaip arba kitokių knygų formatuose baltų etninės kultūros ženklai“, edukacinėmis ir kūrybinėmis veiklomis siekė suteikti galimybę susipažinti su etnine kultūra Utenos regiono vaikams ir jaunuoliams iš įvairių socialinių grupių. Skatinti jų meninę saviraišką, pilietiškumą, skaitymo įgūdžius, kurti informacinę visuomenę.

  Skaityti daugiau...
 • Gerumo pamokėlė "Apie pyktį"

  2021 10 25

  Spalio 22 dienos rytą Zuikis Nulėpausis (bibliotekininkė Liudmila Vaitavičienė) sulaukė labai lauktų savo bičiulių. Zarasų "Santarvės" pradinės mokyklos 2A klasės mokinukai atskubėjo į gerumo pamokėlę "Apie pyktį".

  Skaityti daugiau...
 • Selemonas Paltanavičius: man smagiausia rašyti vaikams

  2021 10 22

  Spalio 20 d. Dusetų K. Būgos bibliotekoje vyko neeilinis susitikimas su prozininku, knygų vaikams apie gamtą autoriumi, gamtininku, fotografu, aplinkosaugininku, radijo laidų vedėju Selemonu Paltanavičiumi. Rašytojas gimė 1956 m. Užbaliuose, Marijampolės rajone. 1979 m. baigė biologiją Vilniaus universitete. Lietuvos rašytojų sąjungos narys – nuo 1991 m.

  Skaityti daugiau...
 • Sau ūpą pakelti

  2021 10 21

  Kiekvieną dieną mus lydi įvairiausios emocijos. Mes PYKSTAME, DŽIAUGIAMĖS, LIŪDIME... Jos nuolat keičia viena kitą ir yra labai svarbios mūsų gyvenime. Svarbu jas atpažinti, išreikšti. Emocijos atspindi žmogaus santykį su kai kuriais objektais tam tikru metu ir tam tikromis aplinkybėmis. Susijusios su fiziologinių poreikių patenkinimu ar nepatenkinimu. Jos yra nepastovios, nuolat kintančios.

  Skaityti daugiau...
 • Poeto Vytauto Mačernio gimimo 100 metų paminėjimas Salake

  2021 10 20

  Poetas Vytautas Mačernis sakė: „Vizija – tai mano turtas, svajonė – tai mano dabartis, praeitis ir ateitis. Be jų aš nieko neturiu, be jų daugiau nieko ir nenoriu“. Nuostabu, kad jo nušvitimą liudijantys posmai ir šiuo laikmečiu suteikia dvasios jėgų poeto kūrybos gerbėjams. Spalio 18 d. Salako ir Degučių bibliotekos pakvietė paminėti vieno jauniausių lietuvių literatūros klasiko Vytauto Mačernio 100-ąsias gimimo metines. Renginio metu prisiminta poeto trumpas gyvenimas, tragiška žūtis ir kūrybinis palikimas.

  Skaityti daugiau...
 • Simona Burokaitė. Stelmužės dvarininkas Georgas Friedrichas fon Folkerzamas ir valstiečių gyvenimas jo dvare

  2021 10 20

  Zarasietė Simona Burokaitė tęsia Stelmužės dvarvietės tyrinėjimus  toliau renka informaciją, verčia istorinius šaltinius apie Stelmužę iš senosios vokiečių kalbos. Žurnale „Voruta", 2021 m. Nr. 2, paskelbtas jos kitas straipsnis „Stelmužės dvarininkas Georgas Friedrichas fon Folkerzamas ir valstiečių gyvenimas jo dvare". Ilgus amžius Stelmužės dvarą valdė Kuršo gubernijoje (1795-1917 m. Rusijos imperijos administracinis-teritorinis vienetas) garsi Baltijos vokiečių kilmės bajorų fon Folkerzamų šeima. Tai sena, XIV a. pabaigoje iš Žemutinės Saksonijos į Livoniją atsikėlusių baronų fon Folkerzamų giminė. Ši šeima Stelmužės dvarą įsigijo 1728 m., Georgui Karlui fon Berkenui paskelbus bankrotą, ir valdė jį iki 1924 m. Valdomo dvaro žemės plotas, įskaitant Jancavo ir kitus dvarus, sudarė 2434 hektarus.

  Skaityti daugiau...
 • Bobų vasara buvo palanki profesiniam ir kultūriniam tobulėjimui

  2021 10 19

  Spalio 89 dienomis Lietuvos bibliotekininkų draugijos Zarasų skyrius organizavo seminarą-išvyką, kurios metu grupė Zarasų viešosios bibliotekos ir padalinių darbuotojų lankėsi ir dalinosi patirtimi Žemaitijos regiono  bibliotekose, lankėsi kitose kultūros, literatūros ir sakralinėse vietose.

  Skaityti daugiau...
 • Kviečiame susitikti su gamtininku, rašytoju Selemonu Paltanavičiumi

  2021 10 15

  „Gamta - vienintelė knyga, kurios kiekvienas puslapis prasmingas.“ Volfgangas Gėtė
  Spalio 20 d. 11 val. Dusetų Kazimiero Būgos bibliotekoje Susitikimas su Selemonu Paltanavičiumi, gamtos poetu ir paukščių žyniu. MALONIAI KVIEČIAME!

  Skaityti daugiau...

Subkategorijos

Visi įrašai