• Interaktyvi viktorina knygų mylėtojams iš serijos „Knyga ieško pavadinimo-5“ „Biblioteka. Knyga. Bibliotekininkas“

  2021 04 23

  Užeinate į tylią patalpą, užuodžiate dulkių kvapą, girdite popieriaus lapų šnaresį, tūkstančiai įvairiaspalvių, įvairių formų ir dydžių nebylių būtybių žvelgia į jus. Tai – biblioteka, o būtybės – knygos... Pora žingsnių, atveriate duris, išeinate ir po kelių minučių pamirštate šį tylųjį knygų, katalogų, duomenų bazių pasaulį. Ir net nepagalvojate, kiek kruopštaus darbo įdėta tam, kad bendravimo su knyga procesas Jums būtų malonus. Tai ištrauka iš Judith Kuckart knygos „Bibliotekininkas“. Kaip sakė rašytojas Neilas Geimanas, „Google“ gali duoti 100 tūkst. atsakymų, o bibliotekininkas – tik tą vienintelį. Šį sykį bibliotekininkas jums to vienintelio atsakymo neduos - jį turėsite rasti patys. Siūlome atspėti tikrąjį knygos pavadinimą ir taip pasitikrinti žinias. VIKTORINA ČIA. Tad sėkmės!

  Skaityti daugiau...
 • Balandžio 23-ji –Pasaulinė knygos ir autorių teisių diena

  2021 04 23

  Pasaulinė knygos ir autorinių teisių diena švenčiama visame pasaulyje Jungtinių Tautų organizacijos (UNESCO) sprendimu. Šia švente siekiama pabrėžti knygos vertę (atsiradus televizijai ir internetui, žmonės mažiau skaito knygas), skatinti skaitymą, leidybą ir intelektualinės nuosavybės apsaugą autorių teisėmis. Balandžio 23-ioji – simbolinė pasaulio literatūros data, nes šią dieną tais pačiais 1616 metais mirė Mikaelis de Servantesas, Wiljamaa Šekspyras ir Garsilaso de la Vega. Ši diena taip pat yra kitų garsių autorių gimimo arba mirties data – Maurico Druono, Haldoro K. Lachneso, Vladimiro Nabokovo.

  Skaityti daugiau...
 • Viešojoje bibliotekoje - fotografijos paroda ir poezijos-fotomeno albumas „Sartų haiku“

  2021 04 20

  Kviečiame susipažinti su dusetiškiais kūrėjais Genadijumi Kovaliovu ir Vilija Visockiene. Jie gerai žinomi besidomintiems fotografija ir literatūra. Kūrybinių ieškojimų rezultatas - fotografijos paroda ir poezijos ir fotomeno albumas „Sartų haiku“. Su  paroda ir subtiliu meno albumu galite susipažinti bibliotekos I a. parodų salėje iki gegužės 25 d. 

  Skaityti daugiau...
 • Legendos

  2021 04 19

  Viešosios bibliotekos skaitykloje gautas naujas žurnalo „LEGENDOS“ numeris. Žurnale laiko patikrintos istorijos. Garsiausių asmenybių biografijos ir išpažintys, pasakojimai apie legendomis tapusius žmones ar reiškinius. Naujausiame numeryje interviu su Vytauto Kernagio žmona Dalia Kernagiene.

  Skaityti daugiau...
 • Nauja realybė – naujos formos

  2021 04 16

  Balandžio 23-29 d. kviečiame įsitraukti į Nacionalinės bibliotekų savaitės „Nauja realybė – naujos formos“ programą. Jau daugiau kaip metus gyvename naujoje realybėje, nuotoliniu būdu mokomės, renginiuose dalyvaujame tik virtualiai, tad ir savaitės iniciatyvos vyks daugiausia nuotoliniu būdu.

  Skaityti daugiau...
 • Auksinio šiaudo magija

  2021 04 15

  Dusetų Kazimiero Būgos bibliotekoje pavasario saulutės šviesoje sukasi auksaspalviai sodai, juose gieda paukšteliai, nuo menkiausio vėjo dvelksmo supasi žvaigždės, puošnūs reketukai, šiaudiniame luote plaukia auksavilnė avytė. Šiaudiniame sode užkoduota tobulo pasaulio sukūrimo idėja. Liaudies dainose dainuojama, kad jame „vynuogių uogos byra“, jo viduryje „upė teka“, o medžiuose „paukščiai šneka“. Dangiško sodo, idealios tvarkos simbolis buvo dovanojamas kaip laimės, darnos palinkėjimas. Sodai buvo kabinami virš jaunavedžių stalo, kūdikio lopšio, rišami prieš didžiąsias metų šventes.

  Skaityti daugiau...
 • Apie meškį Arnoldą, baimę ir vaikus

  2021 04 16

  Balandžio 14 d. Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos III C klasės mokiniai dalyvavo virtualioje valandėlėje „Istorijos pažįstamos ir vaikams“. Klausėsi rašytojos Evelinos Daciūtės sukurtos istorijos „Baimė ir medinis arkliukas“, nutikusios meškiui Arnoldui. Istorija ypatinga tuo, kad taip atsitinka ne tik meškiams, bet ir BEVEIK visiems vaikams. Dažnokai netgi suaugusiesiems, kai juos aplanko baimės ir kitokie baubai.

  Skaityti daugiau...
 • Muzika: esė, nuomonės, susitikimai

  2021 04 15

  „Naxos Musicology International“ (per Naxos Music Library duomenų bazę) yra internetinė platforma visiems, besidomintiems muzikos istorija, žanrais, ieškantiems įvairių muzikinių įdomybių. Duomenų bazėje galite pažinti 1867 m. Paryžių kaip teminį parką; sužinoti, ką šiandien galima nuveikti pasitelkus seną koncertą; kaip buvo priimta opera „Verteris“ Paryžiuje; kas Lotynų Amerikos muziką daro lotyniška, koks gali būti muzikos ir vandens santykis – apie visa tai ir dar daugiau perskaitysite ir galėsite pasiklausyti pačių kūrinių. Čia savo įžvalgomis, straipsniais ir nuomonėmis dalinasi žymūs tyrėjai, muzikologai ir kritikai.

  Skaityti daugiau...
 • Pasaulinė kultūros diena

  2021 04 12

  Balandžio 15-ąją Lietuvoje ir daugelyje pasaulio šalių minima Pasaulinė kultūros diena. Pasaulinę kultūros dieną pasiūlė Rericho pakto autorius – rusų dailininkas Nikolajus Rerichas, apibrėžęs šią dieną kaip dieną, kuri „bus pašvęsta įvertinti visus nacionalinius ir pasaulinius kultūros lobius“. Pasak N. Rericho, šventės turėjo vykti visose mokyklose, švietimo įstaigose ir bažnyčiose. 1935 m. balandžio 15 d., Vašingtone (JAV) buvo pasirašytas Rericho paktas – sutartis dėl meno, mokslo įstaigų ir istorinių paminklų apsaugos karo ir taikos metu. Jos simboliu pasirinkta Taikos vėliava – rubino spalvos žiedas, juosiantis tris rubino spalvos skritulius baltame fone. Tai meno, mokslo ir religijos simbolis. Lietuvos Respublikos Seimas kaip atmintiną šią dieną įteisino 2006 m.

  Skaityti daugiau...

Subkategorijos

Visi įrašai