• Nepriklausomybės laikų lietuvių autorių literatūra

  2021 03 05

  Minint Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 31-asiąs metines Zarasų viešoji biblioteka pristato reikšmingiausių šiuolaikinių lietuvių literatūros knygų, išleistų nuo 1990 iki 2020 metų, parodą. Praeitais metais, švenčiant Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-metį, skaitytojams paskelbtas konkursas išrinkti reikšmingiausias knygas, remiantis „Metų knygos rinkimų“, „Kūrybiškiausios knygos dvyliktuko“, PEN centro geriausios dešimtmečio knygos sąrašais bei mokslininkų papildymais. Rezultatai buvo skelbiami žiniasklaidos portale 15min.lt

  Skaityti daugiau...
 • Man vertinga knyga yra ta! Kovo 11-ajai

  2021 03 05

  ,,Man vertinga knyga yra ta, kur autoriaus mintys priverčia mąstyti, nustebti, o žodžiai, sakiniai, pasakojimo maniera – gėrėtis,“ - sako Palmira Galkontaitė. Knygų tvirtovė – biblioteka. Čia surasite knygą ir sielai, ir darbui. Kokį pėdsaką ji paliks jūsų gyvenime, kaip įtakos veiksnius, visa tai priklausys nuo jūsų imlumo, supratimo. Kiekvieno gyvenime buvo ar yra toks laikotarpis, kai reikia ieškoti atsakymo knygose. O knygų išleidžiama daug ir įvairių. Susipažinti, pavartyti ir pasiimti į namus patikusias knygutes jums siūlo Vaikų literatūros skyriuje parengta spaudinių paroda „Vaikų ir paauglių metų knygos rinkimų nominantės“.

  Skaityti daugiau...
 • Nauja paslauga: Socialinis taksi-biblioteka-knyga-Skaitytojas-knyga-biblioteka

  2021 03 03

  Siekdama didinti paslaugų prieinamumą ir dovanoti skaitymo džiaugsmą kuo didesniam skaičiui žmonių, Zarasų viešoji biblioteka, bendradarbiaudama su „Socialiniu taksi“ teiks knygų į namus pristatymo paslaugą negalią turintiems asmenims. Skaitytojo pažymėjimas išduodamas nemokamai, o knygos skolinamos mėnesio laikotarpiui su galimybe šį terminą prasitęsti dar du kartus, jei leidinys nerezervuotas kito vartotojo.

  Skaityti daugiau...
 • Popietė skirta lietuvių švietėjo Motiejaus Valančiaus jubiliejui paminėti

  2021 03 03

  Vasario 28 d. sukako 220 metų, kai gimė Žemaičių vyskupas, švietėjas, rašytojas Motiejus Valančius (1801-1875). Būdamas vyskupas, rūpinosi liaudies švietimu, organizavo parapines mokyklas, reikalavo, kad jose būtų mokoma lietuvių kalba. M. Valančius skatino mokytis, pats švietė – rašė pažintines, istorines, religines knygas. Dėl to jis neretai buvo vadinamas „ganytoju“. Uždraudus lietuvišką spaudą, rūpinosi knygų leidimu ir platinimu. Zarasų viešosios bibliotekos Ligoninės padalinio bibliotekininkė kartu su vaikų dienos centru „Draugai“ lankytojais ir darbuotojomis skaitė M. Valančiaus kūrinėlius. 

  Skaityti daugiau...
 • Zarasų literatų klubo „Virš tylos“ draugystė su Anykščių „Marčiupiu“

  2021 03 02

   

  Anykščių krašto literatų klubas Marčiupys pakvietė į nuotolinį literatūros ir muzikos sambūrį literatų klubus iš visos Lietuvos. Dalyvavo ir Zarasų literatų klubas Virš tylos. Jam atstovavo:  Olga Černova. Zina Černovienė, Onutė Kačkienė, Gitana Kavaliauskaitė, Lidija Maldauskienė, Vita Paškauskaitė, Vilė Sinkuvienė, Vasilijus Trusovas ir Genovaitė Žilinskienė. 

  Skaityti daugiau...
 • Susipažinkime: kovo mėnesio renginiai Zarasų viešojoje bibliotekoje ir padaliniuose

  2021 02 25

  Kviečiame susipažinti su Zarasų viešosios bibliotekos tinkle vyksiančiomis kovo mėnesį kūrybinėmis veiklomis ir parodomis. Vyks virtualūs susitikimai su vaikų rašytojais, konkursai ir viktorinos. Kovo 11-tąją minėsime Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 31-ąsias metines. Kovo 16-ąją minėsime Knygnešių dieną, kadangi šią dieną 1846-aisiais gimė žymiausias knygnešys Jurgis Bielinis. Parodomis prisiminsime rašytoją, pedagogę, visuomenės veikėją, švietėją, kovotoją už moterų teises Gabrielę Petkevičaitę-Bitę, kuri gimė prieš 160 metų, kovo 18 d. Kovo 22–28 d. pakviesime į „Skaitmeninę savaitę 2021“.

  Skaityti daugiau...
 • Danguolės Martinkienės darbų paroda „Karoliukų džiaugsmas“

  2021 02 25

  ...toks grožis gimė sugėręs rankų šilumą, / Rasos karoliukus suvėręs / Fantazijos pusnyse skendęs / Jausmų lašais įstrigęs darbuose. / O. Černova
  Viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriuje, stiklo vitrinoje nauja paroda – zarasietės Danguolės Martinkienės biserio karoliukų darbai. Žodis biseris išvertus iš arabų kalbos reiškia karoliai. Biserio istorija siekia kelis tūkstančius metų, jo atsiradimą įtakojo stiklo atsiradimas. Parodoje: medžiai, pražydusios gėlės, įvairiaspalviai karoliai, apyrankės. „Tai dviejų metų darbo rezultatas. Darbai iš karoliukų tapo mano pagrindiniu hobiu,“ – sako parodos autorė.

  Skaityti daugiau...
 • Gimnazistų filmas Fausto Kiršos gimtadieniui

  2021 02 25

  Kai ateina mintis rašyti, aš pajuntu harmonijos pradžią, ir kaip paukštis iš dangaus iškrinta skambus sakinys, - taip apie įkvėpimą kurti rašė Zarasų krašto poetas Faustas Kirša. Šiemet vasario 25 d. minėdami 130-ąją poeto gimimo sukaktį, grupelė Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos mokinių su mokytojais Gitana Kavaliauskaite, Gražvydu Gasparavičium sukūrė filmą, skirtą poetui atminti. 

  Skaityti daugiau...
 • Kviečiame dalyvauti viktorinoje „Neperšokęs griovio nesakyk „op“, skirtoje Lietuvių kalbos dienoms

  2021 02 15

  Kviečiame dalyvauti viktorinoje „Neperšokęs griovio nesakyk „op“, skirtoje Lietuvių kalbos dienoms (vasario 16 d.–kovo 11 d.). Atsakymų laukiame iki kovo 14 dienos. 3 konkurso dalyviai, teisingai atsakę į klausimus, bus išrinkti burtų keliu ir apdovanoti. Prizus atsiimti galėsite pasibaigus karantino laikotarpiui.

  Skaityti daugiau...

Subkategorijos

Visi įrašai