• KvIečiame dalyvauti anketinėje apklausoje

  2020 11 29

  Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka, siekdama ištirti TBA paslaugos poreikį ir panaudą Panevėžio regione, vykdo tyrimą  „Tarpbibliotekinio skolinimosi paslaugos panaudojimas ir perspektyvos Panevėžio ir Utenos teritorijoje veikiančiose viešosiose bibliotekose“.

  Skaityti daugiau...
 • Paroda „Likimo simfonija“, skirta vokiečių kompozitoriaus Liudvigo Van Bethoveno 250-čiui paminėti

  2020 11 27

  Liudvigas Van Bethovenas (1770–1827) - tai kūrėjas, apie kurio gyvenimą sklando legendos, o kūryba sulaukė didžiulio pripažinimo dar jam gyvam esant ir išliko labai populiari iki mūsų dienų. Viešosios  bibliotekos Mediatekoje parengta paroda „Likimo simfonija“, skirta vokiečių kompozitoriaus Liudvigo Van Bethoveno 250-čiui paminėti ir supažinti su jo gyvenimu ir kūryba. Jo kūrinių pasiklausyti galima ne tik kompaktiniuose diskuose, bet ir vinilinėse plokštelėse o taip pat ir pasiskaityti biografiją. Ir svarbiausia - viską išduodame į namus.

  Skaityti daugiau...
 • Cuco Blanca darbų paroda

  2020 11 24

  Zarasų viešosios bibliotekos I a. galerijoje eksponuojama Patricijos Vytytės, dailininkės, scenografės, darbų paroda. Patricija Vytytė, kurios pseudonimas CUCO BLANCA, gimė 1995 metais Vilniuje. 2019 metais baigė scenografijos bakalaurą Vilniaus Dailės Akademijoje. Su mainų programomis mokėsi Latvijos Dailės Akademijoje bei po studijinę praktiką atliko Ispanijoje, Barcelonoje. Nuo 2020 metų – LATGOS narė. Nuo 2017 metų kuria scenografijas, kostiumus teatrui ir kinui Lietuvoje bei užsienyje, dalyvauja meno projektuose ir parodose.

  Skaityti daugiau...
 • Interaktyvi knyga atskleis augalų paslaptis

  2020 11 23

  Šie metai ypatingi - minime kraštietės, habilituotos biologijos mokslų daktarės Eugenijos Šimkūnaitės šimtmetį. Mokslininkė išstudijavo daugybę vaistažolinių augalų, liaudies medicinos patirtį, skatino domėtis augalų nauda. Anksčiau žmonės gerai ją žinojo ir vadovavosi jos patarimais, tačiau, laikui bėgant, viskas pamirštama, vis rečiau atrandami pievose ir miškuose slypintys sveikatos klodai. Minint šią išskirtinę sukaktį įgyvendintas projektas, kurį rėmė Lietuvos kultūros taryba. Utenos ir Zarasų viešosiose bibliotekose sukurta inovatyvi instaliacija - interaktyvi knyga “Žolynų paslaptys pagal Eugeniją Šimkūnaitę”.

  Skaityti daugiau...
 • Aktuali informacija

  2020 11 20

  Lietuvos Respublikos Vyriausybei paskelbus karantiną visoje šalies teritorijoje dėl epideminės COVID-19 ligos, nuo 2020 m. lapkričio 23 d. iki gruodžio 31 d. keičiamas Zarasų viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo laikas. 
  Lankytojai pirmadieniais–penktadieniais aptarnaujami nuo 9:00 val. iki 18:00 val.
  Šeštadieniais – nuo 10:00 val. iki 17:00 val.

  Skaityti daugiau...
 • Kinematografinė poetinė kelionė „Miesto eilės“ Zarasų viešojoje bibliotekoje

  2020 11 19

  Užeidami į Zarasų viešąją biblioteką pasiimti naujų knygų, bibliotekos priestato I a. susidursite su išskirtiniais objektais-instaliacijomis, kuriuos, bendradarbiaujant su įstaiga „Teatro istorijos“, pateikė teatro vadovė Kristina Mauruševičiūtė. Naudojantis prie kiekvieno objekto pritvirtintais QR kodais bus galima išgirsti septynis garsių lietuvių poetų eilėraščius.

  Skaityti daugiau...
 • Pažinkime žydų istoriją

  2020 11 19

  Skaitytojų aptarnavimo Mokslo šakų skyriuje yra parengta spaudinių paroda „Pažinkime žydų istoriją“, kurioje galima susipažinti su Lietuvos žydų (litvakų) istorija.

  Skaityti daugiau...
 • „Biblioteka visiems“ – saugi aplinka autizmo spektro bei kalbos ir komunikacijos sutrikimų turintiems lankytojams

  2020 11 18

  Lietuvos viešųjų bibliotekų duris papuošė išskirtinis ženklas – spalvota dėlionė „Biblioteka visiems“. Skirtingos elementų spalvos ir jų susijungimas rodo gebėjimą priimti vieniems kitus, nepaisant mūsų skirtumų ir įvairumo bei simbolizuoja bibliotekų ketinimą didinti savo paslaugų prieinamumą įvairią negalią turintiems žmonėms, skatinti visuomenės informuotumą ir ugdyti toleranciją. Pirmasis žingsnis jau padarytas – bibliotekose vieningai taikomi infrastruktūriniai sprendimai, tobulinamos darbuotojų kompetencijos, kuriamos naujos paslaugos Autizmo spektro (ASS) ir kitų kalbos, komunikacijos ir elgesio sutrikimų turintiems lankytojams.

  Skaityti daugiau...
 • Kviečiame į Utenos apskrities regioninės kultūros tarybos nuotolinę konferenciją

  2020 11 17

  Kviečiame Utenos apskrities kultūros ir meno bendruomenės narius į nuotolinę Utenos apskrities Regioninės kultūros tarybos konferenciją, kuri vyks 2020 m. lapkričio 23 d. 13.00–16.00 val. Konferencijos metu bus pristatyti Lietuvos kultūros tarybos 2021 m. finansavimo akcentai ir mūsų apskrities kultūros finansavimo aktualijos.

  Skaityti daugiau...

Subkategorijos

Visi įrašai