• Dusetų Kazimiero Būgos bibliotekoje pristatytas leidinys „Lietuvių-danų patarlės. Kol gyveni, tol ir mokaisi"

  2020 09 29

  Rugsėjo 25 d. Dusetų Kazimiero Būgos bibliotekoje pristatytas leidinys „Lietuvių-danų patarlės. Kol gyveni, tol ir mokaisi. Man lærer så længe man lever“ (leidykla „Pamėginčius“) ir atidaryta tarptautinio projekto „Kol gyveni, tol ir mokaisi“ piešinių paroda, kuri veiks iki spalio 22 d. Taip pat vyko edukacinės dirbtuvės „Ar žinai patarlę?“, kuriose dalyvavo Dusetų meno mokyklos ir Kazimiero Būgos gimnazijos moksleiviai.

  Skaityti daugiau...
 • Zarasuose neseniai iš Nyderlandų parkeliavusi Vlado Žiliaus paroda „AMSTERDAMAS 1980“

  2020 09 28

  Vladas Žilius – iškilus lietuvių menininkas, kilęs iš Žemaitijos ir iki pat savo mirties kūręs Niujorke, buvo priverstas palikti tėvynę Lietuvą, kurią tuo metu buvo okupavusi Sovietų Sąjunga, ir emigruoti į JAV 1976 metais. KGB nuolat persekiojo menininką už jo „nepaklusnumą“ sovietinėms meno taisyklėms ir laisvės siekį, kuris sovietiniame režime buvo visiškai suvaržytas. KGB uždraudė V. Žiliui dalyvauti parodose, jis buvo pašalintas iš Dailininkų sąjungos ir leidyklos, kurioje tuo metu dirbo vyriausiuoju dailininku.

  Skaityti daugiau...
 • Nuo mazgaraščio iki raidės

  2020 09 25

  „Žmonės sukūrė kalbą aiškintis tarpusavyje, o ne vienam kitą apgaudinėti“, - rašė italų rašytojas Aleksandras Mandzonis. Kalba ir raštas turi didelę įtaką žmonių pasauliui. Dabar be kalbos ir rašto mes sunkiai įsivaizduotume bendravimą, pažinimą ir daug kitų žmogui svarbių dalykų. 

  Skaityti daugiau...
 • Poeto Justino Marcinkevičiaus „Pažinimo medžio“ auginimas Zarasų viešojoje bibliotekoje.

  2020 09 24

  Rugsėjo 23 dienos popietę Zarasų viešojoje bibliotekoje vyko susitikimas su aktoriumi Ignu Ciplijausku. Aktorius skaitė Justino Marcinkevičiaus poemą „Pažinimo medis“.

  Skaityti daugiau...
 • „Nieko rimto“ skaitymo konkursas

  2020 09 23

  Knygų leidykla „Nieko rimto“ vasaros metu surengė jauniesiems skaitytojams konkursą, kuriame dalyvauti pakvietė ir Zarasų viešosios bibliotekos skaitytojus. Vasaros pramogų vilionėms atsispyrė ir konkurse dalyvavo net 29 Zarasų miesto gyventojai ir vasarotojai. Po vieną leidyklos „Nieko rimto“ išleistą knygą perskaitė 15 bibliotekos skaitytojų, po dvi knygas – vienuolika skaitytojų. Po 3 knygas įveikė du bibliotekos skaitytojai : Gabrielė Anufrovič ir Nikita Baranovskis.

  Skaityti daugiau...
 • Mikalojui Konstantinui Čiurlioniui - 145

  2020 09 23

  Šiemet lietuvių kompozitoriui ir dailininkui Mikalojui Konstantinui Čiurlioniui sukanka 145-osios gimimo metinės. Šia proga Zarasų viešosios bibliotekos mediatekoje surengta paroda „M. K. Čiurlioniui – 145“, kurioje eksponuojamos ne tik knygos, natos, bet CD, DVD ir vinilinės plokštelės.

  Skaityti daugiau...
 • Nuo rugsėjo 24 dienos Vlado Žiliaus fotografijų paroda

  2020 09 22

  Zarasų viešosios bibliotekos edukacinėje erdvėje nuo rugsėjo 24 d. veikia Vlado Žiliaus fotografijų paroda „AMSTERDAMAS 1980“. Paroda veiks iki spalio 22 dienos.
  Kviečiame susipažinti!

  Skaityti daugiau...
 • „Vasarą skaitėme kitaip“ ir 2020-taisiais!

  2020 09 22

  Zarasų viešoji biblioteka ir padaliniai vaikus vasarą kasmet kviečia į skaitymo ir edukacines programos „Vasarą skaitome kitaip“ veiklas. Šiais metais programoje dalyvavo 259 dalyviai vaikai ir jaunuoliai. Per vasarą suorganizuota 90 užsiėmimų. Dalyviai perskaitė 1321 knygą ir sukūrė 388 darbelius. Kaip įprasta veiklos vyko už bibliotekos sienų – pievose, paežerėse, sporto aikštelėse.

  Skaityti daugiau...
 • Aplankykite dailininkų ir keramikų Gvido ir Džuljetos Raudonių parodą

  2020 09 22

  Zarasų rajono viešosios bibliotekos galerijoje 2020 m. rugsėjo 18 d. buvo atidaryta menininkų Džuljetos ir Gvido Raudonių įvairių kūrybinių laikotarpių keramikos darbų paroda, kuri veiks iki lapkričio 18 d. dienos.

  Skaityti daugiau...

Subkategorijos

Visi įrašai