Zarasų viešojoje bibliotekoje dar daugiau atnaujintų paslaugų

2020 04 24

Vyriausybei sušvelninus karantino reikalavimus, Zarasų rajono savivaldybės viešoji biblioteka ir padaliniai nuo balandžio 27 dienos vėl priima lankytojus. 

Bibliotekos užtikrins, kad būtų laikomasi Vyriausybės nustatytų saugumo ir viešų patalpų dezinfekcijos reikalavimų. Šiame karantino etape bus teikiama tik knygų skolinimo į namus paslauga.

• Lankytojai gali dirbti iki vienos valandos asmeniniais nešiojamaisiais kompiuteriais ir kitais mobiliaisiais įrenginiais ir naudoti belaidį vietinį tinklą (WIfi), užtikrinant ne mažesnį nei 2 metrų atstumą tarp asmenų ir (ar) asmenų grupių. Viešojoje bibliotekoje: abonementuose, padaliniuose įrengtose darbo vietose.
• Ši informacija ir paslaugų teikimas gali keistis atsižvelgiant į Vyriausybės nurodymus, oficialias rekomendacijas ar iškilus praktiniam poreikiui juos patikslinti. Visa aktuali informacija realiu laiku bus skelbiama bibliotekos interneto svetainėje.

Aptarnavimo tvarka viešojoje bibliotekoje

• Įeiti visiems į pastatą galima tik per senojo pastato duris (iš kiemo). Lankytojai į vidų galės patekti ir būti viduje tik su veido kaukėmis, papildomai rekomenduojama mūvėti ir pirštines. Viduje nusiimti kaukę griežtai draudžiama. Bibliotekos viduje negalima užkandžiauti, gerti.
• Bibliotekos koridoriuje pakeliui į Skaitytojų aptarnavimo ir Vaikų literatūros skyrius bus matuojama visų lankytojų kūno temperatūra. Į skyrius nebus įleisti lankytojai, kuriems pasireiškia karščiavimas (37,3 °C ir daugiau) ar kurie turi ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių (pvz., karščiavimas, sloga, kosulys, čiaudulys, pasunkėjęs kvėpavimas).
• Pagrindinis knygų išdavimas į namus vyks senojo bibliotekos pastato abonementuose, esančiuose 2 aukšte.
• Viešojoje bibliotekoje ir padaliniuose lankytojams bus pateiktos rankų dezinfekcinės priemonės. Išlaikomas saugus atstumas – 2 m., 10 m2 plotas vienam lankytojui.
• Knygas rekomenduojame užsakyti internetu; el. paštu aptarnavimo.sk@zarasubiblioteka.lt, vaiku.sk@zarasubiblioteka.lt; telefonu 8 385 52386 – suaugusiųjų ir jaunimo literatūrą, 8 385 52020 – Vaikų literatūrą. Knygas galima gauti ir atėjus į biblioteką.
• Rekomenduojama pirmiausia užsisakyti knygas, gauti patvirtinimą, kad jos paruoštos, ir tik tada eiti į biblioteką.
• Senjorams, kitiems rizikos grupės žmonėms užsakytas knygos karantino metu susitarus bus galima atvežti į namus.
• Mokamų paslaugų teikimas karantino metu sustabdytas.
• Knygas grąžinti galima be eilės, pasinaudojant knygų grąžinimo įrenginiu.
• Grąžintos knygos bus karantinuojamos.
• Atkreipiamas dėmesys, kad iki gegužės 18 d. viešoji biblioteka dirba pirmadienį-penktadienį nuo 8:00 val. iki 17:00 val., šeštadienį – nuo 10:00 val. iki 17:00 val.
• Padaliniuose knygas išduoda įprastu darbo grafiku.

Lietuvos Respublikos vyriausybės nutarimas Dėl Lietuvos Respublikos vyriausybės 2020 m. kovo 14 D. nutarimo Nr. 207 „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“ pakeitimo 2020 m. gegužės 6 d. Nr. 451

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo 2020 m. balandžio 23 d. sprendimas Nr. V-974 „Dėl archyvų, bibliotekų ir muziejų lankymo būtinų sąlygų“ pakeitimo 2020 m. gegužės 8 d. Nr. V-1108

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro – Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimas Dėl archyvų, bibliotekų ir muziejų lankymo būtinų sąlygų 2020 m. balandžio 23 d. Nr. V-974.

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro – Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimas Nr.V-974 Dėl archyvų, bibliotekų ir muziejų lankymo būtinų salygų" pakeitimo 2020 m. balandžio 29 d. Nr.1022.

Lietuvos Respublikos vyriausybės nutarimas „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo" 2020 m. kovo 14 d. Nr. 207

Zarasų viešosios bibliotekos informacija