• Susipažinkite su vertingais Zarasų kraštui rašytiniais šaltiniais

  2021 01 28

  Baigiantis 2020-tiems metams Zarasų viešosios bibliotekos kraštotyros fondą papildė vertingi dokumentai iš V. Staniulio knygyno. Zarasų rajono laikraščio „Zarasų kraštas“ komplektus papildė du vertingi numeriai: 1934 m. Nr.28 ir Nr. 48. Liepos 14 dienos Nr. 28 (100 numeryje) aprašomi to meto einamieji klausimai. Pasakojama, kaip gimė ir augo „Zarasų kraštas“, laikraščio redakcinė komisija ir artimieji bendradarbiai. Gruodžio 1 d. Nr. 48 (120) numeris skirtas kalbininkui, profesoriui Kazimierai Būgai, jo mirties dešimtmečiui.

  Skaityti daugiau...
 • Kviečiame skaityti elektronines „Vyturio“ leidyklos knygas

  2021 01 28

  Zarasų viešoji biblioteka savo skaitytojams siūlo prisijungimą prie elektroninės „Vyturio" leidyklos bibliotekos.  Laukia knygos vaikams, jaunimui ir ne tik. Čia surasite daugiau nei 400 svarbiausių el. knygų mokyklai ir laisvalaikiui, atrinktų pagal amžių, temas ir vertybes, paskaitysite atsiliepimų apie knygas. Knygas atrinko patys vaikai ir vaikų literatūros ekspertai.
  Prisijungimo prie elektroninės „Vyturio“ leidyklos bibliotekos kodą galite gauti paskambinę tel. 8 385 52020 arba 8 385 52386 darbo dienomis 9–18 val., šeštadieniais – 10–17 val., arba parašyti el. paštu vaiku.sk@zarasubiblioteka.lt .

  Skaityti daugiau...
 • Kai už lango snaigės krenta...

  2021 01 27

  Zarasų viešojoje bibliotekoje Vaikų literatūros skyriuje atsinaujino Žaisloteka. Čia mažieji lankytojai po karantino laikotarpio galės turiningai ir smagiai praleisti laiką, o šiuo metu mažieji vartotojai stalo žaidimus gali imti panaudai ir žaisti namuose. Tėveliams į pagalbą lavinant savo atžalas siūlome tokias knygutes: ,,Kakės Makės atradimai“, R. Skučaitės eiliuota ir įgarsinta knyga ,,Spalvotų skaičių pasakėlės“.

  Skaityti daugiau...
 • Kompozitorius praktikas ir muzikos teoretikas. Lietuvių kompozitoriaus, muzikologo ir pedagogo Juliaus Juzeliūno 105-čiui

  2021 01 27

  Šiemet minime kompozitoriaus Juliaus Juzeliūno (1916–2001) gimimo jubiliejų. Tai proga ir patiems pasidomėti, kokių knygų rasime apie žymaus kompozitoriaus gyvenimą, kūrybą. Jų tikrai yra! Juliaus Juzeliūno veikla pažymėtina stebėtinu įvairiapusiškumu ir produktyvumu. Jis buvo įžymus kompozitorius, pedagogas, mokslininkas, visuomenės veikėjas, jaunystėje – ir atlikėjas. Būsimasis kompozitorius dar vaikystėje savarankiškai išmoko groti smuiku, gitara, klarnetu, giedojo bažnytiniuose choruose, vargonavo.

  Skaityti daugiau...

Subkategorijos