• Interaktyvi viktorina knygų mylėtojams iš serijos „Knyga ieško pavadinimo-5“ „Biblioteka. Knyga. Bibliotekininkas“

  2021 04 23

  Užeinate į tylią patalpą, užuodžiate dulkių kvapą, girdite popieriaus lapų šnaresį, tūkstančiai įvairiaspalvių, įvairių formų ir dydžių nebylių būtybių žvelgia į jus. Tai – biblioteka, o būtybės – knygos... Pora žingsnių, atveriate duris, išeinate ir po kelių minučių pamirštate šį tylųjį knygų, katalogų, duomenų bazių pasaulį. Ir net nepagalvojate, kiek kruopštaus darbo įdėta tam, kad bendravimo su knyga procesas Jums būtų malonus. Tai ištrauka iš Judith Kuckart knygos „Bibliotekininkas“. Kaip sakė rašytojas Neilas Geimanas, „Google“ gali duoti 100 tūkst. atsakymų, o bibliotekininkas – tik tą vienintelį. Šį sykį bibliotekininkas jums to vienintelio atsakymo neduos - jį turėsite rasti patys. Siūlome atspėti tikrąjį knygos pavadinimą ir taip pasitikrinti žinias. VIKTORINA ČIA. Tad sėkmės!

  Skaityti daugiau...
 • Balandžio 23-ji –Pasaulinė knygos ir autorių teisių diena

  2021 04 23

  Pasaulinė knygos ir autorinių teisių diena švenčiama visame pasaulyje Jungtinių Tautų organizacijos (UNESCO) sprendimu. Šia švente siekiama pabrėžti knygos vertę (atsiradus televizijai ir internetui, žmonės mažiau skaito knygas), skatinti skaitymą, leidybą ir intelektualinės nuosavybės apsaugą autorių teisėmis. Balandžio 23-ioji – simbolinė pasaulio literatūros data, nes šią dieną tais pačiais 1616 metais mirė Mikaelis de Servantesas, Wiljamaa Šekspyras ir Garsilaso de la Vega. Ši diena taip pat yra kitų garsių autorių gimimo arba mirties data – Maurico Druono, Haldoro K. Lachneso, Vladimiro Nabokovo.

  Skaityti daugiau...
 • Viešojoje bibliotekoje - fotografijos paroda ir poezijos-fotomeno albumas „Sartų haiku“

  2021 04 20

  Kviečiame susipažinti su dusetiškiais kūrėjais Genadijumi Kovaliovu ir Vilija Visockiene. Jie gerai žinomi besidomintiems fotografija ir literatūra. Kūrybinių ieškojimų rezultatas - fotografijos paroda ir poezijos ir fotomeno albumas „Sartų haiku“. Su  paroda ir subtiliu meno albumu galite susipažinti bibliotekos I a. parodų salėje iki gegužės 25 d. 

  Skaityti daugiau...
 • Legendos

  2021 04 19

  Viešosios bibliotekos skaitykloje gautas naujas žurnalo „LEGENDOS“ numeris. Žurnale laiko patikrintos istorijos. Garsiausių asmenybių biografijos ir išpažintys, pasakojimai apie legendomis tapusius žmones ar reiškinius. Naujausiame numeryje interviu su Vytauto Kernagio žmona Dalia Kernagiene.

  Skaityti daugiau...

Subkategorijos