Spalio mėnesio veiklos bibliotekoje

2019 09 30

Skelbiame spalio mėnesio veiklas. Skaitykite, dalyvaukite, mokykitės, draugaukite. Biblioteka - erdvė atvira kiekvienam! Renginių grafikas atnaujinamas.

Edukacinės programos, renginiai, kūrybinės dirbtuvės:

Spalio 8 d. 15 val. Vaikų literatūros skyriuje edukacinė popietė „Žmogus ir gyvūnai“. Dalyvauja Zarasų valstybinės maisto ir veterinarinės tarnybos veterinarijos gydytoja Auksė Kryžiokienė su kalyte Perla.

Spalio 10 d. 17 val. Zarasų viešosios bibliotekos renginių salėje Prozos rudens vakaras „Likimo pargriautieji – laimėtojai“, skirtas prozininko, dramaturgo, eseisto, nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Romualdo Granausko 80-mečiui. Dalyvaus teatro ir kino aktorius Vytautas Rumšas vyresnysis ir literatūros kritikas, eseistas Valentinas Sventickas. Antroje renginio dalyje bus proga susitikti ir pabendrauti su kino režisieriumi, nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatu Arūnu Mateliu bei pamatyti jo sukurtą dokumentinį filmą „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta.“

Kiekvieną trečiadienį, nuo 15 val. 3D modeliavimo užsiėmimai vaikams 10+ Viešosios bibliotekos mokymų klasėje. Registruotis telefonu 8 385 51406 arba el. paštu d.kiltinaviciene@zarasubiblioteka.lt

Kiekvieną trečiadienį, nuo 15 val. Lego Mindstorms robotų konstravimo užsiėmimai vaikams 6+ Vaikų literatūros skyriuje. Registruotis telefonu 8 385 52020 arba el. paštu vaiku.sk@zarasubiblioteka.lt

Kiekvieną antradienį nuo 14 val. Viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje projekto „Šiuolaikinė biblioterapija – socialiniai atskirčiai mažinti“ Pramogų biblioteka kūrybiniai užsiėmimai ir kiekvieną ketvirtadienį nuo 14 val. dėmesio ir koncentracijos ugdymosi laboratorijos užsiėmimai.

Viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje edukacinės programos: „Skirtukas – knygos draugas“, „Zarasai raštuose ir interaktyviai“, „Dusetų krašto turtai“, „Vaikai, Mikutis ir Vaižgantas“, ekskursijos „Bibliotekos erdvės ir paslaugos vaikams“. Informacijos teirautis ir registruotis tel. nr. 8645717973 arba el.p. zinacer@gmail.com

Spalio 4 d. 14 val. Dusetų K. Būgos bibliotekoje popietė „Visas gyvenimo džiaugsmas yra kūryba” su klubu „Atgaiva“.

Spalio 5 d. Smalvose koncertas „Kraštiečių šventė“. Bendradarbiauja biblioteka su Smalvų bendruomene.

Spalio 8 d. Štadvilių bibliotekoje diskusija „Sveika gyvensena“.

Spalio 19 d. 12 val. Imbrado bibliotekoje skaitymo valandėlė „Vaikiškas žurnalas – draugas laisvalaikiui“.

Spalio 21 d. 17 val. Samanių bibliotekoje edukacinė popietė vaikams „Skaitom pasakas apie gyvūnus“.

Spalio 21-25 d. 11 val. Zarasų viešojoje bibliotekoje ir padaliniuose skaitmeninio raštingumo mokymai, vaizdo transliacijų stebėjimas „Senjorų dienos internete 2019“.

Spalio 22 d. 12 val. Dusetų K. Būgos bibliotekoje viktorina „Iš kokių mes pasakų“.

Spalio 24 d. 15 val. Antalieptės bibliotekoje edukacinis užsiėmimas „Kūrybinės dirbtuvėlės su žurnaliuku „Laimiukas“.

Literatūros parodos ir popietės rašytojų gimimo metinėms paminėti:

Spalio 1-22 d. Imbrado bibliotekoje literatūros paroda „Čia Lietuva, čia lietūs lyja“, skirta lietuvių poeto Eduardo Mieželaičio 100- osioms gimimo metinėms.

Spalio 1-30 d. Viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje čiliečių rašytojo, žurnalisto Luiso Sepulvedos knygai „Apie žuvėdrą ir katiną, kuris išmokė ją skraidyti“ jubiliejinė literatūros paroda.

Spalio 1-30 d. Samanių bibliotekoje literatūros paroda „Čia Lietuva, čia lietūs lyja“, skirta poeto Eduardo Mieželaičio 100-osioms gimimo metinėms.

Spalio 1-30 d. Antazavės bibliotekoje literatūros paroda „Į Lietuvą grįžta tik rašytojo knygos”, skirta rašytojo Mariaus Katiliškio jubiliejui paminėti.

Spalio 2-9 d. Degučių bibliotekoje literatūros paroda „Ačiū mokytojai“.

Spalio 3 - lapkričio 2 d. Baibių bibliotekoje literatūros paroda poeto Eduardo Mieželaičio 100-osioms gimimo metinėms paminėti.

Spalio 3 d. 15 val. Turmanto bibliotekoje literatūros popietė „Išaukštinęs žmogų“, skirta poeto Eduardo Mieželaičio jubiliejui paminėti.

Spalio 4 d. 15 val. Ligoninės bibliotekoje skaitymo valandėlė „Gyvenimas kaip vaikystės pasakoje“, lietuvių poeto, publicisto, vertėjo Eduardo Mieželaičio 100-osioms gimimo metinėms.

Spalio 10 d. 15 val. Degučių bibliotekoje popietė „Mename literatūros klasiką –Vaižgantą“, skirta Juozui Tumui - Vaižgantui atminti.

Spalio 17 d. 13 val. Dusetų K. Būgos bibliotekoje literatūros popietė ir susitikimas su literate Giedre Mičiūniene „Gebėjimas kurti – tai didžiausia dovana“.

Spalio 25 – lapkričio 11 d. Antazavės bibliotekoje informacinė paroda, viktorina „Pamirštos daržovės. Ką mėgo tapyti dailininkai?“

Kalendorinėms datoms:

Spalio 4 d. 14 val. Antalieptės bibliotekoje šventinė popietė „Kviečiu į pasimatymą“, skirta mokytojo dienai.

Spalio 4 d. 15 val. Ligoninės bibliotekoje pokalbis „Šypsaisi Tu, šypsos Tau“.

Spalio 4 d. 16 val. Avilių bibliotekoje ištraukos iš knygos apie Šv. Pranciškų skaitymas. Trumpas laiškelis mylimiausiam paukšteliui, skirta gyvūnų globos dienai.

Spalio 5 d. 11 val. Salako bibliotekoje edukacinis rytmetis „Rudens žiedai mano mokytojui“.

Spalio 5 d. 12 val. Imbrado bibliotekoje edukacinė popietė „Įdomūs nutikimai su gyvūnais“, skirta Pasaulinei gyvūnų globos dienai.

Spalio 11 d. Štadvilių bibliotekoje literatūros popietė „Aš ir mano augintinis“, pasaulinei gyvūnų globos dienai.

Spalio 25 d. 16 val. Avilių bibliotekoje literatūros popietė „Yra mirusiųjų, kurie gyvesni už gyvuosius“. Vėlinių skambesys poezijoje.

Spalio 29 d. – lapkričio 9 d. Imbrado bibliotekoje dokumentų paroda „Paleistas į gyvenimą eini į mirtį (F. Kirša)“. Vėlinės.

Spalio 29 d. – lapkričio 20 d. Suvieko bibliotekoje literatūros paroda „Tylu, ramu, paslaptinga”, skirta Vėlinėms.

Spalio 31 d. Sadūnų bibliotekoje literatūros popietė „Uždekime žvakelę”, skirta lapkričio 1-ajai.