Gruodžio mėnesio literatūriniai ir kalėdiniai renginiai bibliotekose

2019 11 28

Sūkuriuotom gėlėm, pasiklydusiais paukščiais,
Nepaeinančiais, griūnančiais sniego kalnais
Apsitvėrė žiema, - neįžiūrimais aukščiais,
Nepagaunamais, alpstančiais tonais švelniais. (Henrikas Radauskas)

Gruodžio 20 d. 16 val. Viešosios bibliotekos renginių salėje Zarasų krašto literatų kūrybos rinktinės „Ežerų šneka“ sutiktuvės. Dalyvauja rajono literatai, fotografai, bibliotekos suaugusiųjų teatras „Juodai balta“.

Gruodžio 27 d. 16 val. Viešosios bibliotekos renginių salėje klasikinės muzikos vakaras kartu su operos soliste Ona Kolobovaite.

Gruodžio 30 d. 16 val. Viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje Naujametinis žiburėlis.

Literatūros ir personalinės darbų parodos

Lapkričio 12 – gruodžio 20 d. Ligoninės bibliotekoje Auksės Kazlauskienės rankdarbių paroda „Žiemos švenčių belaukiant“.

Gruodžio mėnesį Viešosios bibliotekos galerijoje Zarasų fotografų paroda „Penki žvilgsniai – šeši žingsniai“.

Gruodžio mėnesį Viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje jubiliejinė literatūros paroda lietuvių rašytojo Prano Mašioto knygai „Ir aš mažas buvau“.

Gruodžio 3-20 d. Šniukštų bibliotekoje literatūros paroda „Juozas Gruodis svarbiausia tarpukario Lietuvos muzikinė figūra“.

Gruodžio 3-30 d. Antazavės bibliotekoje literatūros paroda „Mūsų muzika turi būti didinga”, kompozitoriaus Juozo Gruodžio jubiliejui paminėti.

Gruodžio 5-12 d. Dusetų K. Būgos bibliotekoje literatūros paroda „Žmogus, nemokėjęs nupiešti Peliuko Mikio“ – apie animacinių filmų kūrėją Voltą Disnėjų.

Gruodžio 10 d. – sausio 6 d. Dusetų K. Būgos bibliotekoje angelų paroda „Suskrido Angelai“.

Gruodžio 18 d. – sausio 10 d. Viešosios bibliotekos mediatekoje vaizdo ir garso įrašų paroda kraštiečio, kompozitoriaus, dirigento, pedagogo, profesoriaus Juozo Gruodžio 135-osioms gimimo metinėms atminti.

Metų knygos rinkimai

Gruodžio 10 – vasario 18 d. Ligoninės bibliotekoje literatūros paroda „Metų knygos rinkimai nuo 2016 iki 2018 metų“.

Gruodžio 12 d. 16 val. Degučių seniūnijos salėje literatūros popietė „Atkeliauja pasaka“, Metų knygos rinkimai.

Gruodžio 12-30 d. Degučių bibliotekoje dokumentų paroda „Atverk duris Kalėdoms“.

Gruodžio 16 d. 10 val. Viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje literatūros popietė „Augu su knyga“.

Gruodžio 17 d. 14 val. Antalieptės bibliotekoje literatūrinė popietė „Metų knygos rinkimai“.

Gruodžio 20 d. 15.30 val. Imbrado bibliotekoje renkame metų knygą suaugusiems.

Knygų Kalėdų akcija ir kalėdinės edukacijos
Visą gruodžio mėnesį Zarasų viešoji biblioteka ir struktūriniai padaliniai kviečia dalyvauti akcijoje „Knygų Kalėdos“ ir dovanoti bibliotekoms knygas, o vieni kitiems šilumą ir džiaugsmą.

Gruodžio 4 d. Dusetų K. Būgos bibliotekoje kalėdinių skaitymų popietė „Susitikim prie Advento žvakelės”.

Gruodžio 4, 11, 18 d. Ligoninės bibliotekoje kalėdinių dekoracijų kūrimas, garsiniai skaitymai.

Gruodžio 6 d. Suvieko bibliotekoje adventinių vainikų pynimo popietė.

Gruodžio 6 d. 15.30 val. Imbrado bibliotekoje kūrybinis užsiėmimas-kalėdinių karpiniai „Kai puošnios snaigės tyliai žemėn krinta...“.

Gruodžio 7 d. 11-13 val. Viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje kūrybinė popietė „Nuoširdžiai sveikinu“.

Gruodžio 7 d. 12 val. Smalvų bibliotekoje adventinė popietė – atvirukų gaminimas.

Gruodžio 7-14 d. Štadvilių bibliotekoje bendradarbiaujant su Šlyninkos malūno bendruomene edukacinė popietė „Mano šeimos tradicinis valgis“, kūčiukų kepimas.

Gruodžio 9 d. 16 val. Samanių bibliotekoje edukacinė popietė „Kalėdų belaukiant“.

Gruodžio 10 d. – sausio 4 d. Baibių bibliotekoje dovanotų knygų paroda „Kalėdos – dovanų metas“.

Gruodžio 12 d. 16 val. Baibių bibliotekoje snaigių kūrimas.

Gruodžio 12 d. 16 val. Degučių seniūnijos salėje eglutės įžiebimo šventė, „Knygų Kalėdos“ akcija.

Gruodžio 12 d. Suvieko bibliotekoje vakaronė, skirta kaimo eglutės įžiebimui.

Gruodžio 13 d. 15.30 val. Imbrado bibliotekoje kūrybinis užsiėmimas-snaigių kūrimas „Kai puošnios snaigės tyliai žemėn krinta...“.

Gruodžio 14 d. 17 val. Samanių bibliotekoje edukacinė popietė „Mūs eglutė žaliaskarė“.

Gruodžio 14-21 d. Avilių bibliotekoje edukacinis užsiėmimas „Kalėdų sveikinimai senjorams“.

Gruodžio 14-27 d. Degučių bibliotekoje teminė dokumentų paroda „Kūčių vakaras – Kalėdų rytas“.

Gruodžio 17 d. Dusetų K. Būgos bibliotekoje kalėdiniai pasakojimai „Senolių papročiai“.

Gruodžio 17 d. 15 val. Salako bibliotekoje edukacinė popietė „Kalėdos pildo norus“ – Kalėdinės pasakos kūrimas ir iliustravimas.

Gruodžio 18 d. Antazavės bibliotekoje šventinio atviruko kūrimas.

Gruodžio 18 d. Suvieko bibliotekoje edukacinė popietė – šventiniai karpiniai.

Gruodžio 19 d. 10 val. Viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje edukacinis užsiėmimas „Švenčių belaukiant“.

Gruodžio 19 d. Dusetų K. Būgos bibliotekoje teminė literatūros paroda „Tuoj Kalėdos ištrepsens sidabrinį kelią“.

Gruodžio 20 d. 14 val. Antalieptės bibliotekoje šventinė popietė „Knygų Kalėdos“.

Gruodžio 20 d. 15.30 val. Imbrado bibliotekoje poezijos valanda „Po balta žiemos skara“.

Gruodžio 20 d. 16 val. Antalieptės bibliotekoje edukacinė popietė „Pasakiškos Kalėdos“.

Gruodžio 20 d. 16 val. Baibių bibliotekoje renginys „Knygos visada skleidžia šilumą“, skirtas akcijai „Knygų Kalėdos“.

Gruodžio 20-26 d. Šniukštų bibliotekoje literatūros paroda „Kūčios, Šv. Kalėdos“.

Gruodžio 21 d. Suvieko bibliotekoje literatūros paroda ir popietė „Į mažą širdelę ateina Kalėdos“.

Gruodžio 21 d. 15 val. Salako bibliotekoje teminė popietė su bibliotekos draugais „Su knyga per skubantį laiką“.

Gruodžio 28 d. Sadūnų bibliotekoje literatūros popietė „Kalėdų laukimas“.

Gruodžio 28 d. 14 val. Avilių bibliotekoje kalėdinė šventė vaikams.