Rajono bibliotekos dalyvauja SAUGESNIO INTERNETO SAVAITĖJE

2020 02 07

Lietuvoje vasario 10-15 dienomis skelbiama Saugesnio interneto savaitė, kurios metu viešosiose bibliotekose ir mokyklose vyks įvairūs renginiai ir tiesioginės interneto transliacijos saugesnio interneto temomis tiek vaikams ir jaunimui, tiek suaugusiems.

Zarasų viešoji biblioteka ir padaliniai jungiasi prie šios pasaulinės iniciatyvos, kurios tikslas – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį, ypač vaikų ir jaunuolių, naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis.
Asmens saugumo duomenis ir privatumą pažeidžiančių grėsmių bei klaidinančio turinio internete apstu. Tačiau kritiškai vertinant turinį, žinant į ką atkreipti dėmesį, galima išvengti nemalonių incidentų. Svarbiausia – nuolatos domėtis saugaus interneto klausimais ir atkreipti dėmesį į specialistų rekomendacijas.
Kviečiame stebėti tiesiogines transliacijas apie saugesnį internetą Zarasų viešosios bibliotekos mediatekoje ir visose rajono bibliotekose.
Vasario 10 d. 13 val. „Influenceris – ar tikrai svajonių gyvenimo būdas?". Jaunimui aktualia tema apie nuomonės formuotojų šlovę, spindinčią ir tamsiąją šio gyvenimo būdo pusę, diskutuos nuomonės socialiniuose tinkluose formuotojas Naglis Bierancas, radijo laidų vedėja Simona Albavičiūtė – Bandita, broliai Algirdas ir Remigijus Gataveckai, televizijos ir radijo laidų vedėjas Lukas Keraitis.
Vasario 11 d. 11 val. tiesioginė transliacija „Internetiniai sukčiai". Šių metų viena iš svarbiausių akcijos temų, aktuali ypač vyresnei auditorijai – internetiniai sukčiai. Situacijų pavyzdžiais ir patarimais, kaip apsisaugoti nuo įvairių sukčiavimo būdų virtualioje erdvėje, dalinsis Lietuvos bankų asociacijos prezidentas Mantas Zalatorius, Lietuvos banko ir kitų bankų specialistai.
Vasario 13 d. 11 val. „Sekstingas: žaidimas ar nusikaltimas?" Bene drąsiausia šių metų tema susijusi su grėsmingai didėjančia problema tarp jaunimo – sekstingu. Apie reiškinį, kai asmenys savo ir ne savo noru viešai, dažniausiai socialiniuose tinkluose, dalijasi seksualizuotomis nuotraukomis, diskutuos Dr. Jurgita Smiltė Jasiulionė iš VšĮ „Vaikų linija" ir televizijos laidų vedėja Živilė Kropaitė bei kiti specialistai Šią temą rekomenduojame tėvams.
Vyks edukaciniai užsiėmimai skatinantys saugiai naudotis internetu.

Renginiai Zarasų viešojoje bibliotekoje ir teritoriniuose padaliniuose 10-15 d.10-15 d.

 

Zarasų viešosios bibliotekos informacija