Knyga apie draugystę

2020 06 25

Birželio mėnuo persirito į antrą pusę. Jis šiemet keistokas ir (net) paslaptingas toks. Gamta, veikiama klimato, keičiasi – bet dar žaliuoja žolė ir medžiai, skraido paukščiai, žydi gėlės. Saulė šviečia ir kviečia vaikus į maudynes. 

Maudytis yra smagu, bet dar smagiau su draugais skaityti knygą apie draugystę. Akcijai „Vasara su knyga“ iš pateiktų užduočių pasirinkta draugystės tema. Jokių abejonių net nekyla: iššūkyje dalyvauja Vaikų dienos centras ,,Draugai“.
Vasariškai nusiteikę bei linksmai šnekėdami skaitymo dalyviai pasiekė Nikajos upelį. Po maudynių susėdus ant žolės paeiliui buvo skaitomos ištraukos iš A. A. Milne knygos ,,Pūkuotuko pasaulis‘‘. Vaikai jau žinojo apie šį nepaprastai nuostabų, linksmą, draugišką meškiuką – Mikę Pūkuotuką ir jo gerus draugus – knygų herojus.
Paskaitę apie meškiuko nuotykius vaikai pūtė balionus, vienu žodžiu užrašinėjo ant spalvotų lapelių su kuo asocijuojasi vasara. O žodžiai buvo tokie: Mikė, birželis, perkūnija, saulė, medus, pieva, krioklys, knyga, uodai, šortai, vanduo, ąžuolas, vaivorykštė, žalia, draugai...
Gera turėti draugų, dalintis paslaptimis, kartu valgyti ledus, maudytis ir daug linksmų dalykų daryti, taip kaip linksminasi su savo draugais knygos herojus Mikė Pūkuotukas.
Mikės Pūkuotuko išmintis byloja –„Diena, praleista be draugo – kaip ąsotis, kuriame neliko nė lašelio medaus“.

Nijolė Pilac, Ligoninės bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukos autorės ir Juditos Padvaiskienės

 

GALERIJA