Virtuali paroda PAULIUS ŠIRVYS: „NUO SAULĖS Į SAULĘ. SKUBĖTI IR… JOS NEPASIEKT…“ Aukštaitijos krašto poeto, žurnalisto, redaktoriaus Pauliaus Širvio 100-osioms gimimo metinėms

2020 09 15

Virtualioje parodoje supažindinama su Pauliaus Širvio biografija, jo kūryba – rankraščiuose, spausdintuose leidiniuose, natų rinkiniuose ir įrašuose. Pateikti garso ir vaizdo įrašai, kuriuose įamžintas poetas, skaitantis savo eiles, bei kitų skaitovų, taip pat muzikos atlikėjų garso įrašai poeto tekstais. Parodą papildo Pauliaus Širvio mintys, eilėraščių posmai, dedikacijos, poeto amžininkų atsiminimai apie Paulių, išleistos apie jį knygos. Atspindėtas Pauliaus Širvio atminimo įamžinimas, svarbiausi jo atminimo ženklai – paminklinės vietos, dailininkų darbai, kultūros renginiai poetui atminti, P. Širvio vardo literatūrinės premijos laureatų sąrašas.

Paroda iliustruota nuotraukomis ir kita vaizdo medžiaga iš LIMIS, Maironio lietuvių literatūros muziejaus, Venclovų namų-muziejaus, Rokiškio rajono savivaldybės Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos bei leidiniais, garso ir vaizdo įrašais iš Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos fondų, laisvos prieigos informacijos šaltinių internete.

Kviečiame susipažinti ČIA!

Šaltinis: https://paneveziokrastas.pavb.lt/