Gyvūnų globos dienai skirta popietė Imbrado bibliotekoje

2020 10 13

Spalio 10 dieną Imbrado bibliotekos jaunieji skaitytojai popietėje „Keturkojai draugai“ paminėjo Gyvūnų globos dieną. Jos esmė – prisiminti ir kartu pasidžiaugti, kokią svarbą mūsų gyvenime turi gyvūnai.

Popietės metu vaikai pasakojo smagias, linksmas, šmaikščias istorijas ir vardino augintinių vardus. Prie pasakojimų prisidėjo ir bibliotekininkė, turinti šuniuką. Ji parodė savo augintinio nuotraukas, kurios vaikams labai patiko. Žiūrėjo filmuką „Pamokos su gyvūnais“. Vaikučiams labai patiko filmukas, kurio herojai – šuniukai Džimis ir Čikas, iš šunų prieglaudos pateko pas šeimininkus. Dažnai dėl šuns agresijos kaltinami patys šunys, tačiau nederėtų pamiršti, kad tai tėra gyvūnai, kurių elgseną sąlygoja instinktai ir auklėjimas. Todėl tik mes – žmonės – galime užtikrinti savo ir aplinkinių saugumą. Todėl ypač svarbu vaikams priminti saugaus elgesio su gyvūnais taisykles. Bibliotekininkė priminė, kad į gyvūnus negalima žiūrėti kaip į daiktus, kuriuos, atsibodus, galima išmesti. Gyvūnėliais reikia rūpintis, nepalikti jų likimo valiai, jiems reikia meilės ir priežiūros, o svarbiausia, nebūti abejingiems. Vaikams pristatė knygas apie gyvūnus.

O renginiui baigiantis pasveikino vasaros skaitymo iššūkį "Vasara su knyga" įveikusius skaitytojus. Šiemet iššūkį priėmė 8 skaitytojai. Visi dalyviai sėkmingai įveikė penkias užduotis ir buvo apdovanoti diplomais bei knygų skirtukais su vaistažolių sėklomis.

Jolanta ŠEPETOVSKAJA, Imbrado bibliotekos vyresn. bibliotekininkė
Nuotraukos autorės

SAM 8874

SAM 8881

SAM 8877

SAM 8879

SAM 8882