Kūrybinis konkursas „Šiandien karaliai mums pasakas seka..."

2021 02 18

„Daug stebuklų yra pasaulyje, tik ne visiems jie prieinami; vieniems dėl to, kad jų negirdi ir nemato, kitiems dėl to, kad jų nesupranta.“ M. K. Čiurlionis. Visus vaikučius kviečiame į stebuklų pasaulį kūrybai! Įvairaus amžiaus vaikus ir jų tėvelius kviečiame susipažinti su M. Pleitaitės ir K. Momkaus pasakų knyga, sukurta pagal M. K. Čiurlionio paveikslus „Šiandien karaliai mums pasakas seka“. Ją rasite mediatekos fonde.

Paskaitę šias pasakas, paklajoję po paslaptingąjį pasaulį, kuriame kiekvienas gali išvysti ir savo pasaką, kurią nuspalvintų savo fantazijų spalvomis ir atsiųstų mums į biblioteką adresu fonotekazarasai@gmail.com . Lauksime jūsų sukurtų piešinių, kuriuos paskelbsime bibliotekos puslapyje. Visų atsiuntusių laukia dovanėlės! Sėkmės kūryboje!

Susipažinkite su pasakos „Žiema“ trumpa ištrauka:

„Ilgi, oi ilgi ir gražūs žiemos vakarai.

Žiema vieniša klaidžiodavo po miesto parkus ir tuščias gatveles ir laukdavo, kada prasidės šaltasis šokis.

Kiekvieną vakarą ji ramiai atsisėdusi ant sniego pusnimis išdabinto suolelio stebėdavo parko žibintus. Kada gi jie įsižiebs? Kada prasidės šokis? Mažučių snaigių ir ledinio vėjo šokis. Ji negalėjo įsižiūrėti , kaip lengvai vos vėjui pūstelėjus snaigės kyla nuo žemės ir pakibusios ore tyliai linguodamos laukia šokio pradžios. Sustojusios poromis į ilgą baltą liniją jos dar sykį timptelėdavo žemyn savo krištolines sukneles.

Staiga jų grakšti linija pabyra ir snaigės kildamos vis aukštyn ir aukštyn ima suktis. Tada ir prasideda tikrasis grožis.“

Tai tik viena, labai trumpa ištrauka iš pasakų knygos, sukurtos pagal M. K. Čiurlionio paveikslus. O pasakų yra trylika, skirtingų nuotaikų ir charakterio pasakų, kurios leidžia pažvelgti į dailininko darbus vaiko žvilgsniu ir skatina kūrybiškai matyti M. K. Čiurlionio paveikslus. Be to, prie knygos pridėta kompaktinė plokštelė, kurioje keturiolika kūrinių fortepijonui. Skaitykite, klausykite muzikos, o besiklausydami svajokit, fantazuokit ir visą tai perteikit ant popieriaus lapo.

Parengė Vita Juškėnienė, Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vyresnioji bibliotekininkė

Knyga iš Zarasų viešosios bibliotekos fondo.

Nuotraukos autorės.

20210129 110815 1

20210129 111006 1