Kviečiame į „Poezijos pavasario 2023“ šventę

Gegužės 26 d. (penktadienį) Zarasų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje ir Antazavės dvare įvyks poezijos festivalio „Poezijos pavasaris 2023“ skaitymai. Zarasiečius ir svečius eilėmis džiugins poetai Giedrius Alkauskas, Tomas Klaudijus Tamašauskas, Rūta Suchodolskytė, poetė ir aktorė Dalia Morozovaitė, aktorė Gražina Urbonaitė, bardas Gytis Ambrazevičius.  Renginiai vyks:

12:30 val. Antazavės dvare

16:00 val. Viešosios bibliotekos renginių salėje.

Šiais metais jau penkiasdešimt devintąjį kartą vykstantis tarptautinis poezijos festivalis pasklido visoje Lietuvoje.  

Trumpai apie į Zarasus atvykstančius kūrėjus:

Giedrius Alkauskas – matematikas, kompozitorius, poetas. Gyvenime ieškantis prasmių ir sąsajų tarp skirtingų dalykų. Knygos „Keliaujantis akmuo” autorius, kurioje sudėti eilėraščiai ir sakmės, įkvėpti lietuvių mitologijos ir tautosakos.

Tomas Klaudijus Tamašauskas –talentingas futbolininkas, jaunas poetas, ieškantis savęs, meilės ir viso to prasmės šiame pasaulyje, poezijos knygos „Tyla Garsiau“ autorius.

Dalia Morozovaitė – teatro, kino ir televizijos aktorė, poetė, knygos „Lytėjimas“ autorė. Dalia Morozovaitė yra įsitikinusi, kad žodis turi galią. Parinktas su meile ir tinkamai pasakytas, jis ir glosto, ir gaivina, ir guodžia, ir gydo. Vaidino TV serialuose „Nekviesta meilė“, „Kelias namo“ ir kt.

Rūta Suchodolskytė – poetė, poezijos knygų „Susitarimas kvėpuoti kartu“ ir „Namai jazminų akimis“ autorė. Lietuvos edukologijos universitete studijavo anglų kalbą, tęsė mokslus Norvegijos Bergeno universitete, kur studijavo literatūros teoriją ir norvegų kalbą bei Šiaurės Airijos Ulsterio universitete – kūrybinį rašymą ir airių literatūrą.

Gražina Urbonaitė – Lietuvos teatro ir kino aktorė, skaitovė. Aktorė daugelį metų skaito lietuvių klasiką poezijos vakaruose. Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatė (2007 m. ), nacionalinės Kalbos premijos „Už įtaigų kalbos puoselėjimą skleidžiant nacionalinės klasikos kūrinius ir stiprinant jos grožį“ (2011m.) laureatė.

Gytis Ambrazevičius ­ – bardas, kuris groja dainuojamąją poeziją, rašo eilėraščius, kuria dainas. Sauliaus Mykolaičio vardo prizo ir premijos laureatas (2012 m. ).  Gytis Ambrazevičius ir Grupė koncertuoja muzikos festivaliuose, dalyvauja dainuojamosios poezijos renginiuose.

Daugiau apie „Poezijos pavasario 2023“ renginius skaitykite Lietuvos rašytojų sąjungos svetainėje  ir  festivalio „Facebook“ paskyroje 

Kviečiame dalyvauti ir pasisemti pavasariškos „Poezijos pavasario 2023“ nuotaikos!

Organizatoriai – Rašytojų klubas, Lietuvos rašytojų sąjunga ir Zarasų rajono savivaldybės viešoji biblioteka.

Parašykite komentarą