• Stelmužės dvarvietė - Livonijos ordino laikų palikimas

  2021 05 07

  Zarasietė Simona Burokaitė jau senokai domisi Stelmužės dvarvietės tyrinėjimais - renka informaciją, verčia istorinius šaltinius apie Stelmužę iš vokiečių kalbos. Žurnale „Voruta", 2021 m. Nr. 1, paskelbtas jos straipsnis „Stelmužės dvarvietė - Livonijos ordino laikų palikimas". Lietuvos ir Latvijos pasienyje, Zarasų rajone, esantis nedidelis Stelmužės bažnytkaimis įspūdingas ne tik savo ypatingu reljefu, kuriam būdingos kalvos, šlaitai, ežerai, upeliai, miškai ir giraitės, ne tik seniausiu Europoje ąžuolu, bet ir turtinga istorine praeitimi. Kaip žinoma, kadaise šis kraštas buvo Livonijos ordino teritorijos dalis.

  Skaityti daugiau...
 • Virtuali viktorina Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos proga

  2021 05 07

  Lietuvių kalbos draugija sveikina visus Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos proga ir kviečia dalyvauti jau ketvirtą kartą rengiamoje internetinėje viktorinoje. Joje – 25 klausimai iš kalbos, literatūros, leidybos istorijos, Lietuvos kultūrai nusipelniusių asmenybių gyvenimo. Atsakymai priimami visą parą – gegužės 7 d. nuo 00.00 iki 24.00 Lietuvos laiku. Atsakymams skirtas laikas neribojamas.
  Viktorinos nuoroda ČIA.

  Skaityti daugiau...
 • Gegužės 9-oji – Europos diena

  2021 05 05

  Kiekvienais metais gegužės 9-ąją švenčiame Europos dieną. Ši diena – tai istorinės Šumano deklaracijos sukaktis. 1950 m. Paryžiuje pasakytoje kalboje tuometinis Prancūzijos užsienio reikalų ministras Roberas Šumanas išsakė savo idėją apie naujos formos politinį Europos bendradarbiavimą, jo pasiūlymas laikomas dabartinės Europos Sąjungos užuomazga. Prieš septyniolika metų, 2004 m. gegužės 1-ąją, Lietuva tapo ES nare ir nuo to laiko Europos šventę švenčiame būdami ES šeimoje. Eilę metų Zarasų viešoji biblioteka kasmet organizuoja Europos dienai paminėti skirtus renginius. Šiais metais, dėl užsitęsusios pandemijos Covid-19, Europos dieną švęsime kiek kitaip.

  Skaityti daugiau...
 • Knyga: nuo medinės iki skaitmeninės

  2021 05 05

  Skaitytojų aptarnavimo skyriuje parengta literatūros paroda „Knyga: nuo medinės iki skaitmeninės“, skirta Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai paminėti, kuri minima gegužės 7-ąją. Ji kiekvienam lietuviui primena rusų carinės valdžios represijas, kuriomis buvo varžomi kiekvienos tautos brandumą liudijantys ženklai – kalba, knygų leidyba, spauda, laisvas žodis. Per 40 spaudos draudimo metų paaiškėjo, kad lietuviškoji spauda plito, nepaisant jokių persekiojimų ir taikomų bausmių. Lietuviškosios spaudos draudimo laikotarpis, trukęs nuo 1864 iki 1904 metų – vienas juodžiausių mūsų kultūros istorijos tarpsnių. Tautos kova dėl savojo rašto buvo labai atkakli.

  Skaityti daugiau...
 • Psichoanalizės tėvas – Zigmundas Froidas

  2021 05 06

  Skaitytojų aptarnavimo skyriaus Mokslo šakų literatūros fonde yra parengta spaudinių paroda, skirta austrų neuropatologo, psichiatro, psichoanalizės pradininko Zigmundo Froido 165-osioms gimimo metinėms. Zigmundas Froidas – psichoanalizės tėvas, pradėjęs šiuolaikinį psichologijos mokslą. Jis pirmasis ėmė išsamiai analizuoti procesus, kurie lemia mūsų elgesį ir vyksta žmogaus sąmonėje ir pasąmonėje.

  Skaityti daugiau...
 • Kas daugiau perskaito knygų – pradinukai ar jų tėvai?

  2021 05 06

  Tai vienas iš klausimų, į kurį bandysime atsakyti, kai skaičiuosime skaitymo čempionato rezultatus. Dar neteko girdėti apie tokį čempionatą? Jau nuo gegužės pirmos dienos 31-os mokyklos pradinukai, jų mokytojai bei tėvai skaito ir registruoja knygas už savo mokyklą, klasę.

  Skaityti daugiau...
 • Europos diena kitaip. Kviečiame dalyvauti!

  2021 05 05

  Zarasų viešoji biblioteka kviečia visus paminėti Europos dieną gegužės 11-ąją. Kviečiame į sodinukų mainų mugę „Dalinkimės”, skirtą Europos dienai paminėti. Atėjus pavasariui pasisėjame ne tik daržovių, bet ir gėlių; ir tikrai sodinukų išdygsta daugiau nei mums reikia pasisodinti savo sklypelyje. O gal auginių plotas išsiplėtė ir norisi išretinti augalus? Jūsų puoselėti daigai ir sodinukai mugėje atras naujus šeimininkus, o jūs galėsite mainais įsigyti sau trokštamų augalų rūšių. Tad kviečiame visus – ir tuos, kuriems liko, ir tuos, kuriems pritrūko daigų ir sodinukų.

  Skaityti daugiau...
 • Ką manė kamanė

  2021 05 05

  Kiekviena eilėraščio eilutė kviečia pajusti, pamatyti, išgirsti. Šiuos jausmus ir dar daug kitokių išgyveno Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos ketvirtokai skaitydami ir klausydamiesi draugų skaitomų poeto Vainiaus Bako eilėraščių. Jie galėjo palyginti poeto aprašytus vaizdus su savo prisiminimuose išlikusiais ar įsivaizduojamais.

  Skaityti daugiau...
 • Popietė „Mano namai namučiai“

  2021 05 05

  Į namus sugrįžtame kaip į saugiausią vietą, kur už savų durų jaučiamės kaip už mūro, o savos sienos gydo nuo visų negandų. Žinoma, labai svarbu kokia atmosfera vyrauja namuose. Ne veltui lietuvių liaudies patarlė sako, kad nėra namų be dūmų. Kokia mintis, pati pirmoji užgimsta galvoje, kai pamąstome apie namus, kai ištariame žodį – „namai“? Į šį klausimą buvo bandoma atsakyti kartu su vaikų dienos centro „Draugai“ vaikais ir darbuotojomis.

  Skaityti daugiau...

Subkategorijos

Visi įrašai