• Stelmužės dvarvietė - Livonijos ordino laikų palikimas

  2021 05 07

  Zarasietė Simona Burokaitė jau senokai domisi Stelmužės dvarvietės tyrinėjimais - renka informaciją, verčia istorinius šaltinius apie Stelmužę iš vokiečių kalbos. Žurnale „Voruta", 2021 m. Nr. 1, paskelbtas jos straipsnis „Stelmužės dvarvietė - Livonijos ordino laikų palikimas". Lietuvos ir Latvijos pasienyje, Zarasų rajone, esantis nedidelis Stelmužės bažnytkaimis įspūdingas ne tik savo ypatingu reljefu, kuriam būdingos kalvos, šlaitai, ežerai, upeliai, miškai ir giraitės, ne tik seniausiu Europoje ąžuolu, bet ir turtinga istorine praeitimi. Kaip žinoma, kadaise šis kraštas buvo Livonijos ordino teritorijos dalis.

  Skaityti daugiau...
 • Virtuali viktorina Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos proga

  2021 05 07

  Lietuvių kalbos draugija sveikina visus Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos proga ir kviečia dalyvauti jau ketvirtą kartą rengiamoje internetinėje viktorinoje. Joje – 25 klausimai iš kalbos, literatūros, leidybos istorijos, Lietuvos kultūrai nusipelniusių asmenybių gyvenimo. Atsakymai priimami visą parą – gegužės 7 d. nuo 00.00 iki 24.00 Lietuvos laiku. Atsakymams skirtas laikas neribojamas.
  Viktorinos nuoroda ČIA.

  Skaityti daugiau...
 • Gegužės 9-oji – Europos diena

  2021 05 05

  Kiekvienais metais gegužės 9-ąją švenčiame Europos dieną. Ši diena – tai istorinės Šumano deklaracijos sukaktis. 1950 m. Paryžiuje pasakytoje kalboje tuometinis Prancūzijos užsienio reikalų ministras Roberas Šumanas išsakė savo idėją apie naujos formos politinį Europos bendradarbiavimą, jo pasiūlymas laikomas dabartinės Europos Sąjungos užuomazga. Prieš septyniolika metų, 2004 m. gegužės 1-ąją, Lietuva tapo ES nare ir nuo to laiko Europos šventę švenčiame būdami ES šeimoje. Eilę metų Zarasų viešoji biblioteka kasmet organizuoja Europos dienai paminėti skirtus renginius. Šiais metais, dėl užsitęsusios pandemijos Covid-19, Europos dieną švęsime kiek kitaip.

  Skaityti daugiau...
 • Knyga: nuo medinės iki skaitmeninės

  2021 05 05

  Skaitytojų aptarnavimo skyriuje parengta literatūros paroda „Knyga: nuo medinės iki skaitmeninės“, skirta Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai paminėti, kuri minima gegužės 7-ąją. Ji kiekvienam lietuviui primena rusų carinės valdžios represijas, kuriomis buvo varžomi kiekvienos tautos brandumą liudijantys ženklai – kalba, knygų leidyba, spauda, laisvas žodis. Per 40 spaudos draudimo metų paaiškėjo, kad lietuviškoji spauda plito, nepaisant jokių persekiojimų ir taikomų bausmių. Lietuviškosios spaudos draudimo laikotarpis, trukęs nuo 1864 iki 1904 metų – vienas juodžiausių mūsų kultūros istorijos tarpsnių. Tautos kova dėl savojo rašto buvo labai atkakli.

  Skaityti daugiau...

Subkategorijos