Tarptautinė muziejų diena

2021 05 18

Kasmet gegužės 18 dieną minima Tarptautinė muziejų diena. Šią dieną nuo 1977 metų mini apie 150 šalių. Ta proga norime skaitytojus supažindinti su viešosios bibliotekos mediatekos fonde esama vertinga ir įdomia knyga „Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus. 2016“. Rašytojų Balio Sruogos ir Vinco Krėvės-Mickevičiaus iniciatyva 1926 metais buvo įsteigtas Teatro muziejus prie Kauno universiteto Humanitarinių mokslų fakulteto ir tada pradėta rinkti medžiaga apie lietuviškąjį teatrą: afišos, programos, nuotraukos, atsiminimai, ir t.t.

Viena pirmųjų eksponatus atsiuntė aktorė Unė Banickaitė (1897 – 1961). 1936 metais sujungus Teatro muziejų ir Valstybės teatro archyvą, fondą papildė eksponatai iš spektaklių  – scenografijos eskizai, kostiumai, muzikos instrumentai, plokštelės, knygos. Šiuo metu muziejaus fondai išaugę iki pusės milijono eksponatų. Čia saugomos reikšmingos iškilių menininkų – Unės Babickaitės, Kipro Petrausko, Juozo Naujalio, Stasio Ušinsko, Vytauto Žalakevičiaus, Šarūno Barto, Jono Meko ir daugelio kitų asmenybių – kolekcijos bei kūrybinis palikimas.

Bevartydami knygą atrasite ir vieną pirmųjų lietuviškų plokštelių, ir XIX a. afišą, ir vieną seniausių kino fondo eksponatų – kino projektorių (vokiečių „Gebruder Bing“ firma), ir gramofoną ir daugelį kitų eksponatų. Tad kviečiame apsilankyti mediatekoje ir su knyga, neišėjus iš namų, aplankyti Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejų.

Parengė Vita Juškėnienė, Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vyresnioji bibliotekininkė.

20210518 120830