Poezijos pavasario 2024 šventė

Šiemet tarptautinis poezijos festivalis „Poezijos pavasaris 2024“ – jubiliejinis: prasidėjęs 1965 metais eilėmis pražysta jau 60-ąjį pavasarį, Zarasuose – 40-ąjį. Ilgametė seniausio literatūros festivalio istorija ir jaunų poetų kuriamos naujos tradicijos patvirtina, kad „Poezijos pavasaris“ išsaugojo gyvybę, galią tęstis, išlieka aktualus ir laukiamas, įdomus visoms skaitytojų kartoms.

Poezijos pavasario paukštė šiais metais nutūps gegužės 24 d.(penktadienį) 12:30 val. Antazavės dvare ir 16 val. Zarasų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje. Šventinėje programoje savo eiles skaitys žinomi lietuvių poetai: Linas Daugėla, Renata Karvelis, Alvydas Katinas, Vytautas Kaziela, Aušra Kaziliūnaitė,  Sonata Paliulytė, skaitovas Juozas Šalkauskas bei Zarasų rajono literatai.

Kviečiame senjorus naudotis pavėžėjimo paslauga NEMOKAMAI. Bibliotekos autobusiukas lauks Jūsų penktadienį, 15:30 val. mikrorajone prie parduotuvės IKI ir 15:40 val. centre, prie parduotuvės IKI. Norintys važiuoti, kviečiame pranešti tel. 0 385 52386.

Trumpai apie atvykstančius kūrėjus:

Linas Daugėla – perspektyvus kuriantis ne tik Kretingos krašto, bet ir Lietuvos jaunasis kūrėjas, kuriam paklūsta poezija, proza ir fotografija. Kukliai savo kūrybą vertinantis ir socialinėje erdvėje dažnai ją „pasibuvinėjimais“, „susiskaudėjimais“, „akmenų kalbinimu“, „vėjo gaudymu“ ir panašiais epitetais vadinantis kretingiškis sakė, kad kūryba jam esanti kaip pats gyvenimas, nes buvinėjimai, o juolab susiskaudėjimai gimsta iš bendrystės su kitu žmogumi, jo skausmo pažinimu ir perkeitimu. Kūryba jam – lyg šachmatų partija paties su savimi. O gyvenimas be kūrybos jam būtų tuščias.

Renata Karvelis – rašytoja ir menininkė, kultūros lauko multifunkcionierė, asociacijos „Slinktys“ rašytoja, Lietuvos muziejų asociacijos narė, „MO“ muziejaus edukatorė renginiuose, „Slemas su ragais“ organizatorė. Menininkė plėtoja feminizmo temą ne tik savo tekstuose, bet ir organizuojamuose renginiuose.

Alvydas Katinas – poetas, buvęs Utenos rajono meras. Jo kūrybos skrynioje – trys poezijos knygos: „Sienos iš vėjo“, „Nugalėję lygumas“, „Vaikšto vienas: eilėraščiai“. Kūryboje stiprus gimtinės motyvas. Savitumą lemia rimties ir ironijos jungtys. Jos originaliai nuspalvina meilės, bendrystės kitų egzistencinių būsenų išgyvenimus ir kūrybos autorefleksijas.

Vytautas Kaziela – ilgos ir solidžios parašytų bei sudarytų knygų lentynos autorius, ne vienos literatūrinės premijos – Antano Baranausko, Antano Miškinio, Kazio Umbraso – laureatas. 2019 metais skaitytojai V. Kazielos poezijos knygą „Alyvmedžiai“ išrinko Metų knyga. Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas 2023 metais poeto knygą „Neatsimerk, Viešpatie“ išrinko į kūrybiškiausių knygų dvyliktuką. 2024 metais „Poezijos pavasario“ festivalio baigiamojo renginio metu už poezijos knygą „Neatsimerk, Viešpatie“ bus paskelbtas „Poezijos pavasaris“ laureatu.

Aušra Kaziliūnaitė – poetė, rašytoja, filosofė, humanitarinių mokslų daktarė. Aušra išsiskiria unikaliu poetiniu braižu, kuriame susipina vizualumas, formos precizika ir filosofinis, daiktų ir reiškinių esmę užklausiantis santykis su pasauliu. Yra penkių eilėraščių knygų autorė, kurios kūryba apdovanota prestižinėmis premijomis.

Sonata Paliulytė – poetė, aktorė, vertėja. Vieniems jau gerai žinomas, o kitiems dar tik naujai atrandamas vardas. Jos kūriniai nepalieka abejingų, kiekvienoje knygoje galima atrasti kažką naują ir dar neskaitytą. Lengvai rimuojama, dominuoja meilės, vaikystės, praeities patirties, ilgesio temos. „Iš pirmo žvilgsnio kartais kiek banalokai skambantys eilėraščiai iš tiesų neretai pavirsta giliais savo būties, išgyvenimų, aplinkos apmąstymais“ (Jurga Lūžaitė).

Juozas Šalkauskas – įtaigaus balso, taisyklingos tarties buvęs LRT radijo diktorius, spaudos apžvalgininkas, renginių vedėjas, poezijos skaitovas. Kasmet džiugina „Poezijos pavasario“ gerbėjus skaitoma poezija.

Daugiau apie „Poezijos pavasario 2024“ renginius skaitykite Lietuvos rašytojų sąjungos svetainėje ir festivalio „Facebook“ paskyroje.

Kviečiame pasiklausyti, pajusti, suvokti pasaulį, kuris alsuoja šiųmečio „Poezijos pavasario“ svečių lyrikoje, išgirsti juos, išklausyti ir pasidalyti savo bendrystės šiluma. 

Organizatoriai – Rašytojų klubas, Lietuvos rašytojų sąjunga ir Zarasų rajono savivaldybės viešoji biblioteka.

Parengė Inesa Dumbravienė,

Zarasų r. sav. viešosios bibliotekos atstovė ryšiams su visuomene

Parašykite komentarą