Literatūriniai pašnekesiai su rašytojais Laura Sintija Černiauskaite ir Regimantu Tamošaičiu

Lapkričio 30 d., ketvirtadienį, 17 val. Zarasų viešojoje bibliotekoje vyks tradicinis Prozos ruduo. Literatūriniame vakare dalyvaus šeimyninis tandemas – prozininkė, poetė, dramaturgė LAURA SINTIJA ČERNIAUSKAITĖ ir eseistas, literatūrologas, kritikas, VU doc. dr. REGIMANTAS TAMOŠAITIS.

Laura Sintija Černiauskaitė už jautrumo ir gyvenimo dramų kupiną kūrybą vertinama skaitytojų bei kritikų. Jau pirmasis rašytojos romanas „Kvėpavimas į marmurą“ autorei pelnė Europos Sąjungos literatūrinę premiją, romanas „Benedikto slenksčiai“ įvertintas Kazimiero Barėno premija, o už romaną „Medaus mėnuo“ autorei atiteko Jurgos Ivanauskaitės premija. L. S. Černiauskaitės knygos ne kartą buvo įtrauktos į kūrybiškiausių metų knygų dvyliktukus. Šios autorės kūrinių išversta į slovėnų, bulgarų, italų, anglų, rusų ir kitas kalbas, įtraukta į įvairius almanachus, rinkinius. Pjesės statytos Lietuvoje, kitose Europos šalyse ir JAV.

Regimantas Tamošaitis – eseistas, literatūrologas, kritikas, Vilniaus universiteto lietuvių literatūros katedros docentas, humanitarinių mokslų daktaras, dėstytojas ir literatūros vadovėlių bendraautorius. Rengia seminarus ir skaito paskaitas mokytojams literatūros temomis. Parašė monografiją ir dvi eseistikos knygas. Mėnraščio „Metai“ skyriaus redaktorius, bendradarbiauja kultūrinėje spaudoje: „Šiaurės Atėnai“, „Literatūra ir menas“, „Kultūros barai“ ir kitur. Apdovanotas Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos premija už geriausią publicistiką kultūros temomis laureatas (2006), Bronio Savukyno premija už publicistinius kūrinius (2015), Felicijos Bortkevičienės Kalbos premija (2022). Lietuvos rašytojų sąjungos narys nuo 2008 m.

Primename, kad į bibliotekos renginius galimas senjorų pavėžėjimas. Skambinti telefonu:  8 385 52801

Maloniai kviečiame dalyvauti!

Renginį organizuoja Rašytojų klubas ir Zarasų r. sav. viešoji biblioteka

Zarasų r. sav. viešosios bibliotekos informacija

Parašykite komentarą