Unikalūs eksponatai Zarasuose

Zarasų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje visuomenei pristatytas netikėtumas – švyturių kolekcija. Kultūrinių iniciatyvų grupės „Kvadratas“ surengtoje parodoje galima išvysti kolekcininko Nerijaus Čepausko surinktus 66 keraminius Lietuvos, Europos ir tolesnių šalių švyturius.

Pasak kolekcininko, beveik 10 metų kaupiančio ir saugančio keraminius švyturius, norėta, kad Zarasai turėtų netikėtumą – pajūryje švyturių paroda neatrodytų tokia unikali. Nerijaus Čepausko surinkta kolekcija – įkvėpta pajūrio, tačiau dabar Molėtuose su šeima įsikūręs vyras daug pajūrio asociacijų atranda ir šiame ežeringame Lietuvos krašte. Nepakartojama gamta, galybė vandens, ežerų – būtent tai, kas čia įsikūrusiam klaipėdiečiui yra artima. Pasak Nerijaus, švyturys laivams rodo kelią į uostą, o žuvėdros, kaip pajūrio krašte įprasta, išlydi ir pasitinka jūreivius.

Turbūt nenuostabu, kad Klaipėdoje gimęs ir augęs kolekcininkas savo pirmąjį švyturį įsigijo būtent Jūros šventėje. Ir tai, savaime suprantama, buvo Klaipėdos švyturys. Nors pirmas siekis tebuvo surinkti visų Lietuvos švyturių atitikmenis, šiandien vyro kolekcijoje glaudžiasi 66 švyturiai. Čia vietą atrado penki Lietuvos švyturiai, nemaža dalis kitų – Baltijos jūros valstybių švyturių – Latvijos, Estijos, Švedijos, Suomijos, Danijos bei Vokietijos. Vienas, šiuo metu išskirtinai ypatingas – Ukrainos, Chersono srities švyturys. Pasak kolekcininko, tai vienas iš aukščiausių ir tikrai akį patrauksiančių kolekcijos eksponatų.

Parodą rasite bibliotekos I aukšto galerijoje.

Zarasų viešosios bibliotekos informacija.

Parengta pagal Molėtų turzimo ir verslo informacijos centro informaciją.

Nuotraukos Inesos Dumbravienės

Parašykite komentarą