Chorinės muzikos puoselėtojas Lionginas Abarius

Zarasų krašto garbės pilietis, profesorius Lionginas Abarius – žymus chorvedys ir pedagogas, kompozitorius, originalių ir harmonizuotų liaudies dainų bei religinės muzikos autorius gimė 1929 m. rugpjūčio 8 d. Zarasų rajone, Maniuliškių kaime. Mirė 2022 m. balandžio 22 d.

1948–1953 m. mokėsi Vilniaus J. Tallat – Kelpšos muzikos mokykloje, 1953–1958 m. choro dirigavimą studijavo Lietuvos konservatorijoje. 1959–1972m. – Lietuvos konservatorijos dėstytojas, o nuo 1981 m. L. Abarius choro dirigavimo katedros dėstytojas, nuo 1983 m. – vyr. dėstytojas, 1988- 1995 m. choro dirigavimo katedros vedėjas; 1991 m. – profesorius.

Maestro daugelį metų buvo dainų švenčių siela. Profesorius sukūrė nemažai pasaulietinės ir religinės muzikos , harmonizavo daug lietuvių liaudies dainų, paskelbęs daug straipsnių, parengęs radijo ir TV laidų chorvedžių ugdymo klausimais, redagavęs daug chorinių leidinių.

Kviečiame susipažinti su paroda, kuri veiks iki spalio 1 dienos.

Parengė Vita Juškėnienė,

Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Aptarnavimo skyriaus vyresnioji bibliotekininkė