Kaip užsisakyti ar rezervuoti leidinį internetu

REGISTRACIJA PORTALE iBiblioteka.lt

Nauji naudotojai portale iBiblioteka.lt gali užsiregistruoti tik autentifikuojantis per el. valdžios vartus (VIISP).

Norėdami užsiregistruoti iBiblioteka.lt portale ir naudotis portalo paslaugomis, atlikite šiuos žingsnius:

1. Pasirinkite mygtuką Prisijungti

2. Pasirinkite Registruotis

3. Autentifikuokitės elektroninės valdžios vartuose pasirinktu būdu.

4. Papildykite asmeninę informaciją.

5. Pasirinkite mygtuką Registruotis.

KAIP UŽSAKYTI AR REZERVUOTI LEIDINĮ INTERNETU?

Sėkmingai prisijungus prie iBiblioteka.lt, viršutinėje meniu juostoje matysite visus savo duomenis.

Norėdami užsisakyti arba rezervuoti leidinį iš bibliotekos, atlikite šiuos žingsnius:

1. Atlikite reikalingo leidinio paiešką – paieškos langelyje įveskite knygos pavadinimą arba autorių. Spauskite- Ieškoti

2. Tam, kad sumažintumėte gautų rezultatų skaičių, rekomenduojame pasinaudoti kairėje pusėje esančiais filtrais. Pasirinkite reikalingą kriterijų ir spauskite Filtruoti

3. Pasirinkite iš paieškos rezultatų sąrašo reikalingą leidinį, spauskite ant leidinio viršelio arba peržiūros ikoną.

4. Spauskite mygtuką Užsakyti, esantį po leidinio viršeliu.

5. Pasirinkite biblioteką, kurioje norite užsakyti leidinį ir spauskite mygtuką Užsakyti, esantį pasirinktos bibliotekos eilutėje.

6. Jei leidinys šiuo metu skaitomas, ir norite laukti jo užsakymo eilėje, spauskite mygtuką Rezervuoti (Būtina nurodyti veikiantį el. pašto adresą).

7. Nurodykite leidinio atsiėmimo būdą.

8. Spauskite mygtuką Užsakyti.

9. Atvykite pasiimti knygos, jei užsakymo būsena – Dokumentas paruoštas arba gavote tai patvirtinantį el. laišką arba SMS žinutę, jeigu pasirinkote leidinį atsiimti knygomate.

LEIDINIO GRĄŽINIMO TERMINO PRATĘSIMAS

1. Prisijungę prie portalo iBiblioteka.lt, meniu juostoje pasirinkite Mano iBiblioteka -> užsakymai

2. Lentelėje matysite visą savo skaitymo istoriją. Suradę norimą pratęsti leidinį, spauskite tris taškus dešinėje pusėje ir spauskite Pratęsti grąžinimo terminą

Pratęsti leidinių grąžinimo terminą galite ne daugiau nei 3 kartus, jei jų nėra rezervavęs kitas skaitytojas.

Dėmesio! Pasibaigus grąžinimo terminui, pratęsti galėsite tik susisiekę su bibliotekaiš kurios buvo paimtas leidinys.