DUK

Zarasų viešosios bibliotekos priestato I a. pateikite galiojantį asmens tapatybės dokumentą; užpildykite skaitytojo registracijos kortelę; susipažinkite su „Naudojimosi Zarasų rajono savivaldybės viešąja biblioteka taisyklėmis“.

Skaitytojo pažymėjimą įsigyti ar pasikeisti galima ne tik bibliotekoje, bet ir portale https://ibiblioteka.lt

Skaitytojo bilietas Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos tinkle išduodamas nemokamai.

Pažymėjimo galiojimo laikas neterminuotas.

Skaitytojo bilietu gali naudotis tik tas asmuo, kuriam šis bilietas išduotas.

Taip.

Jeigu jau esate užsiregistravę kurioje nors viešojoje bibliotekoje ir turite skaitytojo pažymėjimą, galite naudotis ne tik fiziniu pažymėjimu, bet ir elektronine šio pažymėjimo versija. Ją galite rasti prisijungę prie portalo iBiblioteka, skiltyje Mano iBiblioteka ir pasirinkę Skaitytojo pažymėjimas. Ten rasite barkodą su pažymėjimo numeriu, tai ir yra jūsų skaitytojo pažymėjimas, kuriuo galėsite naudotis bibliotekose. Taip pat yra galimybė jį atsisiųsti PDF formatu.

Ne daugiau kaip 10 (dešimt) vnt. grožinės literatūros leidinių 30 (trisdešimties) dienų laikotarpiui;

ne daugiau kaip 10 (dešimt) vnt. mokslo šakų leidinių; ne daugiau kaip 3 (trys) vnt. kraštotyros leidinių; ne daugiau kaip 3 (trys) vnt. vaizdajuosčių arba 3 vnt. DVD; ne daugiau kaip 3 (trys) vnt. einamųjų metų literatūros žurnalų, 12 (dvylika) vnt. ankstesnių metų periodinių leidinių.

Užsisakykite norimą leidinį iš bet kurios Lietuvos bibliotekos. Leidinius užsisakyti gali tik naudotojai, turintys skaitytojo pažymėjimą. Norėdami užsisakyti dokumentą portale https://ibiblioteka.lt, atlikite šiuos veiksmus:

  • prisijunkite įrašydami skaitytojo pažymėjimo numerį ir slaptažodį (galima jungtis ir kitais Jums siūlomais būdais pvz.: per Elektroninius valdžios vartus);
  • atlikite reikalingos knygos paiešką;
  • pateiktame rezultatų sąraše pasirinkite norimą knygą aktyvuodami peržiūros mygtuką;
  • atsidariusiame knygos aprašo lange, dešinėje pusėje, spustelkite mygtuką „Užsakyti“.
  • bus pateiktos tos bibliotekos, kuriose esate užsiregistravęs;
  • jei norite matyti visas bibliotekas, kuriose yra leidinys, funkciją „Ieškoma mano bibliotekose“
  • panaikinkite;
  • nurodykite leidinio atsiėmimo informaciją;
  • patvirtinkite užsakymą.

Informaciją apie užsakymus galite pasitikslinti portalo viršutinėje meniu eilutėje suaktyvinę nuorodas „Mano iBiblioteka“ › „Užsakymai“.

Norint klausytis muzikos ar pasiimti panaudai į namus, reikia kreiptis į Mediateką, esančią bibliotekos priestato II a. prie Vaikų literatūros skyriaus.

Praradę ar sugadinę leidinį, turite jį pakeisti tokiu pat arba bibliotekos pripažintu lygiaverčiu leidiniu. Jei negalite grąžinti tokio pat, atvykite į biblioteką ir sužinokite, kokiu bibliotekos pripažintu lygiaverčiu leidiniu galėtumėte jį pakeisti.

Užsakyti/rezervuoti knygą internetu  galite naudodamiesi instrukcija: https://zarasubiblioteka.lt/kaip-uzsisakyti-ar-rezervuoti-leidini-internetu/.

Paimtą knygą galima grąžinti bibliotekininkui arba naudojantis savitarnos įrenginiu, įrengtu prie bibliotekos įėjimo į senąjį pastatą bei Skaitytojų aptarnavimo skyriuje prie durų arba naudojantis knygomatu.

Visi prisiregistravę ir besinaudojantys el. katalogu https://ibiblioteka.lt/ gali užsakyti knygą į knygomatą, tiesiog užsakant knygą, pažymėti atsiėmimą į knygomatą. Grąžinti galite į knygomatą pagal nurodytą telefono žinutėje kodą.

Per savitarnos įrenginį knygas galima grąžinti bet kuriuo paros metu, tiesiog įmetant į ,,Knygų grąžinimo“ langelį. ,,Knygų gražinimo“ langelis yra prie įėjimo į senąjį pastatą.

Žymių žmonių biografijas galima rasti Mokslo leidinių skaitykloje, priestato III aukšte.

Ikimokyklinio amžiaus vaikai žaislotekoje turi būti globojami tėvų, senelių, kitų lydinčių asmenų.

Neribotą laiką bibliotekos darbo metu.

Siūlome: virtualios realybės akinius  – kelionės po Zarasų, Utenos, Daugpilio ir Preilių miestus, keliones Zarasų ir Utenos rajonų piliakalniais; interaktyvų dviratį – pakeliaukite po Zarasų, Utenos, Daugpilio ir Preilių rajonų gražiausias vietas; pažinkite Zarasų ir Utenos miesto seniausias ir gražiausias gatves; kinect judesio žaidimus apie gamtą, istoriją, mėgiamus personažus ir kt.

Taip. Stalo žaidimai išduodami į namus 30 dienų

Taip. Bibliotekoje individualias konsultacijas organizuoja vyresn. bibliotekininkė ryšiams su visuomene. Kreiptis tel. 8 662 00667 arba inesa.dumbraviene@zarasubiblioteka.lt

Bibliotekos erdvėse veikia nemokamas WI-FI.

Taip. Mokymus organizuoja automatizuotų bibliotekinių procesų inžinierius Donatas Merkys. Registracija tel. +370 385 43575 arba donatas.merkys@gmail.com Visą mokymų paketą rasite paspaudę nuorodą: https://zarasubiblioteka.lt/mokymai/

Bibliotekos III aukšte yra Užsienio kalbų literatūros fondas, kuriame rasite mokomosios literatūros anglų, vokiečių, ispanų, prancūzų ir kt. kalbomis.

Kopijų skaičius neribojamas. Kopijavimo paslauga mokama. Plačiau https://zarasubiblioteka.lt/mokamos-paslaugos/