Ekoskaitymo vasara: vandens pasaulio magija

Birželio 19 dieną Zarasų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje įvyko jau trečioji programos „Vasarą skaitome kitaip 2024“ tema „Ekoskaitymo vasara“ edukacija. Renginyje „Vandens svarba ir taupymas, povandeninis pasaulis“ dalyvavo ne tik bibliotekos lankytojai, bet ir svečiai – Visagino progimnazijos „Žiburys“ vasaros stovyklos „Varliukai žiburiukai 17“ dalyviai.

Edukacija prasidėjo bibliotekininkės pristatymu apie renginio programą. Pirmoji veikla buvo literatūrinis pasakojimas apie jūrų žvaigždę, kuri ieškojo širdies (aut. Akvilina Cicėnaitė „Jūrų žvaigždė, kuri ieškojo širdies“). Klausydamiesi šios istorijos, dalyviai susipažino su pagrindine veikėja jūros žvaigžde Citrinuke bei kitais jūros gyventojais. Pasakojimas ne tik atskleidė povandeninio pasaulio grožį, bet ir supažindino su jūros gyventojų nuotykiais bei jų išgyvenimais

Po pasakojimo sekė diskusija apie literatūros kūrinį, vandens gyventojus ir vandens svarbą gyvūnams ir žmonėms, augalijai. Dalyviai aktyviai dalyvavo diskusijoje, dalijosi savo įžvalgomis ir mintimis apie vandens išsaugojimą bei jo reikšmę mūsų planetai.

Vėliau renginio dalyviai buvo suskirstyti į komandas „Žuvelės“ ir „Medūza“, ir dalyvavo viktorinoje „Vanduo: apie vandenį“. Abi komandos atsakinėdamos į klausimus padarė tik po vieną klaidą. Ši viktorina paskatino susimąstyti apie vandens svarbą bei suteikė naujų faktų apie šį gyvybiškai svarbų išteklių.

Edukacija baigėsi kūrybinėmis dirbtuvėmis, kuriose dalyviai piešė ant paruoštų trafaretų jūrų žvaigždes, dideles ir mažas žuvis. Kūrybinė veikla leido dalyviams išreikšti savo fantaziją ir džiaugtis sukurtais meno kūriniais.

Edukacija „Vandens svarba ir taupymas, povandeninis pasaulis“ suteikė dalyviams ne tik naujų žinių apie vandens svarbą ir povandeninį pasaulį, bet ir galimybę kūrybiškai praleisti laiką bei stiprinti bendruomenės ryšius.

Zina Černovienė, Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukos aut. ir Adrijos Zajančkauskaitės