„Grybų karas“: nuo knygos iki piešinio arba EKOskaitymai

Liepos pirmąją į Zarasų rajono savivaldybės viešąją biblioteką sugūžėjo stovyklaujantys Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos priešmokyklinių ir I-III klasių moksleiviai su vadovėmis Judita ir Viktorija.

Stovyklautojai dalyvavo renginyje „Edukacinė kelionė su Justino Marcinkevičiaus poema „Grybų karas“: EKOskaitymai“. Justinas Marcinkevičius yra vienas žymiausių Lietuvos poetų ir dramaturgų, o jo kūrinys „Grybų karas“ – puikus literatūros kūrinys skirtas vaikams, bet įdomus ir suaugusiems. Poema, sukurta 1958 m., ir šiomis dienomis nepraranda aktualumo dėl savo turtingos kalbos ir gilių poteksčių. 

Pirmiausiai dalyviai susipažino su poeto J. Marcinkevičiaus biografija ir kūriniu. Klausėsi skaitomos poemos, diskutavo apie pagrindinius veikėjus, įvykius. Po to susiskirstė į „Obuoliukų“ ir „Voveraičių“ komandas ir atliko interaktyvias užduotis. Pirmiausia komandų nariai skaitydami poemą rinko grybus, kūrinio personažus ir juos užrašė. Suskaičiavus išaiškėjo, kad abi komandos užduotį atliko teisingai. Antroji užduotis – viktorina „Grybai“ taip pat nesunkiai buvo įveikta. Ir vėl abi komandos surinko vienodą taškų skaičių. 

Po to vyko kūrybinė užduotis „Akvareliniai poemos personažai“. Moksleiviai, pasitelkę fantaziją ir įvairias kūrybines galias pripiešė nuostabių piešinių. „Akvarelinius poemos personažus“ galite pamatyti apsilankę Vaikų literatūros skyriuje edukacinėje erdvėje.

Reflektuodami vaikai pasidalijo mintimis apie tai kas jiems patiko, ką sužinojo. 

Renginio „Edukacinė kelionė su Justino Marcinkevičiaus poema „Grybų karas“: EKOskaitymai“ sėkmė įrodė, koks svarbus yra literatūros ir kūrybos integravimas į vaikų ugdymą. Dalyvavimasrenginyje praturtino stovyklautojų žinias apie vieną žinomiausių Lietuvos poetų ir jo kūrybą, skatino skaitymo džiaugsmą ir komandinį darbą, kūrybiškumą. Stiprino gebėjimą analizuoti bei suprasti tekstą. Suteikė galimybę mokytis per žaidimus ir kūrybą.

Zina Černovienė, Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukos Nijolės Pilac

Parašykite komentarą