Nuotykių popietė su vaisiais ir daržovėmis

Vasaros atostogos – tai ne tik smagūs žaidimai su draugais, bet ir valandėlės su knyga. Pirmadienį Vaikų literatūros skyriaus lankytojai susipažino su rašytojo Nerijaus Laurinavičiaus pirmąja knyga vaikams „Vaisių ir daržovių pasakos“.

Nerijus Laurinavičius (g. 1979) – rašytojas, aktorius, atlikėjas. Labai mėgsta keliauti ir fotografuoti. Jis teigia, kad „Gyvenimo tikslas – išmokti gyventi ČIA ir DABAR, o ne TEN ir PO TO“. Yra parašęs suaugusiesiems novelių ir etiudų, eilėraščių, autobiografinį romaną.

Jaunieji skaitytojai skaitė ir klausėsi draugų skaitomų rašytojo Nerijaus Laurinavičiaus kūrinių. Jie išgirdo penkias pasakas: „Obuolys“, „Bulvė“, „Kriaušė“, „Kopūstas“, „Svogūnas“. Šiose nuotaikingose istorijose vaikams ir visai šeimai pasakojama apie draugystę, geraširdiškumą, svajones, empatiją, tikrąsias vertybes. Personažai draugiški, smalsūs, užjaučiantys. Pavyzdžiui, obuoliukas Orestas krisdamas nuo šakos susitrenkė šoną ir įskilo. Jį guosdama sraigė pageltusiu lapeliu užklijuoja įskilimą. Draugiškas kopūstas Kasparas savo lapu pavaišino alkaną kiškį Beną ir kirmėlaitei Šarūnei nepagailėjo lapelio laiškui parašyti, vištai Halinai paskolino lapą viščiukams užkloti. Svogūnas Lukas domisi skruzdėliuko savijauta.

Reflektuodami dalyviai dalinosi įspūdžiais apie skaitytas istorijas, personažus. Pasidalino asmeninėmis patirtimis ir žiniomis apie vaisių ir daržovių naudą, sveiką mitybą. Minė mįsles.

Kūrybinės veiklos metu konstravo daržoves ir vaisius su LQ konstruktoriais.

Dalyvaudami popietėje Vaikų literatūros skyriaus lankytojai turėjo puikią galimybę susipažinti su nuotaikingomis ir pamokančiomis pasakomis apie draugystę, empatiją ir tikrąsias vertybes. Refleksijos ir kūrybinės veiklos metu vaikai ne tik praplėtė savo literatūrines žinias, bet ir lavino vaizduotę bei kūrybiškumą. Ši popietė buvo puikus pavyzdys, kaip vasaros atostogas galima praleisti turiningai ir smagiai, o knyga gali tapti neatsiejama kasdienybės dalimi.

Kviečiame atostogauti su knyga!

Zina Černovienė, Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukos aut.