Progimnazistams vokiečių kalba prabilo kitaip

Spalio 14-20 dienomis Gėtės instituto iniciatyva visoje Lietuvoje šurmuliuoja Vokiečių kalbos dienos. Įvairūs renginiai ir akcijos kviečia pažinti Vokietijos kultūrą ir kalbą. Mūsų gimnazijos 7 ir 8 klasių mokiniai, besimokantys vokiečių kalbos kaip antrosios užsienio kalbos, spalio 17 d. buvo pakviesti į Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos organizuojamą renginį „O kaip vokiškai?“, skirtą šiai progai paminėti.
Šią popietę mokiniams dovanojo vyresnioji bibliotekos darbuotoja Jurga Sagadinaitė, kurios sumanytos idėjos ir užduotys visus įtraukė į vokiškos kultūros pažinimo kelionę. Mokiniai turėjo progą pasitikrinti savo žinias apie Vokietiją linksmame protmūšyje, kurio metu atsakinėjo į klausimus apie šalies kultūrą, muziką, įžymybes ir miestus. Džiugu, kad prie mūsų prisijungė ir ilgametė progimnazijos vokiečių kalbos mokytoja Alė Putinienė, kuri įsijungė į komisijos darbą ir atidžiai vertino mokinių atsakymų teisingumą. Užduotys buvo ne tik azartiškos, bet ir labai naudingos: jos ne tik patikrino mokinių žinias, bet ir praplėtė akiratį, leisdamos sužinoti dar negirdėtų įdomių faktų apie Vokietiją.

Po protmūšio vyko trumpa ekskursija į bibliotekos užsienio kalbų skaityklą, kur mokiniai susipažino su turimais užsienio literatūros ištekliais. Renginį vainikavo vaišės – dalyviai turėjo galimybę paragauti vokiškų riestainių „Brezel“ ir draugų rate pasidalinti renginio įspūdžiais.
Dėkojame mokiniams už gerą nuotaiką ir aktyvų dalyvavimą, Zarasų rajono savivaldybės viešajai bibliotekai už įdomų ir turiningą renginį, ypač Jurgitai Sagadinaitei už kūrybiškas idėjas ir puikų renginio vedimą, Gėtės institutui už iniciatyvą, mokytojoms Alei Putinienei ir Agnei Beresnevičienei už dalyvavimą bei mokinių motyvavimą!

Progimnazijos užsienio kalbų mokytojų metodinės grupės informacija
 Nuotraukos Inesos Dumbravienės