Šią vasarą skaitomiausios knygos: literatūros tendencijos ir skaitytojų pasirinkimai

Nepaisant sparčiai besikeičiančių technologijų ir nuolat užimtos kasdienybės, skaitymas išlieka viena iš mėgstamiausių laisvalaikio praleidimo formų. Šis straipsnis skirtas apžvelgti šią vasarą skaitomiausias knygas, kurios sužavėjo skaitytojus ir neužsigulėjo Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos knygų lentynose.

Populiarumo viršūnėje išlieka amerikiečių rašytoja Colleen Hoover ir pasauline sensacija tapęs jos bestseleris „Mes dedame tašką“. Tai jautrus pasakojimas apie meilę ir pasitikėjimą, apie smurtą šeimoje ir tėvų sprendimus, kurie gali nulemti vaikų gyvenimą. Istorija parašyta labai lengvai, literatūrinė kalba graži, temos aktualios, o siužetas tikrai įdomus – užteks ir intrigos, ir romantikos, ir socialinių temų. Ne mažiau populiarūs ir kiti šios autorės romanai („Mes pradedame iš naujo“, „Viskas primena tave“, “Ką praleidau, kol miegojai“ ir kiti), kurių herojai – jautrūs, dažniausiai traumų ir sunkumų patiriantys jauni žmonės. Artimųjų netektis, negalia, įkalinimas, smurtas šeimoje ir žiaurus elgesys – tai itin gyvenimiškos, bet sunkios situacijos, su kuriomis jiems tenka susidurti.

M. L. Stedman „Švyturys tarp dviejų vandenynų“ – dar vienas skaitytojų populiarumo nestokojantis jaudinantis pasakojimas. Šis „New York Times“ ir „Sunday Times“ bestseleris – širdį verianti istorija apie švyturio prižiūrėtoją ir jo žmoną, kurie susiduria su gyvenimą pakeisiančia moraline dilema. Skaičiusieji šį romaną įspėja: „Pasiruoškite verkti…“

Visai neseniai bibliotekos knygų fondus papildęs ir tapęs labai populiariu, leidinys -Daisy Goodwin „Diva. Romanas apie Mariją Kalas“. Pirmiausia suintriguoja knygos anotacija, kurioje paminėta daug intriguojančių detalių. Skaitant negali nesižavėti operos pasauliu, garsių žmonių gyvenimu, to meto mada, ambicijomis, pasitikėjimu savimi, žavesiu, romantika, troškimais ir, be abejonės, moters širdgėla dėl iširusių santykių. Garsiosios divos istorija pateikta itin autentiškai, atskleidžiant be galo stiprios asmenybės portretą, kuri dėl mylimo vyro yra pasiruošusi mesti savo karjerą.

Detektyvų mėgėjai turėtų paskaityti itin populiarų šiuo metu romaną, o tiksliau, dilogiją, „Moneta ir labirintas“. „Mantas Adomėnas parašė ne paprastą detektyvą ar šnipų romaną. Tai didžiulis, erdvus, daugialypis ir daugiasluoksnis pasaulis. … tai detektyvas pačia tikriausia šio žodžio prasme, kurį skaitant, dar neapleidžia ir gryniausias džiugesys dėl begalinės pasaulio įvairovės ir mūsų aštraus siekio bei gebėjimo ją pažinti, kad ir kokia kaina. Šitas romanas yra tikras ir didelis įvykis.“ – apie romaną rašo Rasa Drazdauskienė, LRT laidos „Nenušaunami siužetai“ bendraautorė.

Beno Lastausko debiutinė knyga “Tiems, kurie neskaito” – tai, kaip yra pripažinęs pats autorius, knyga ne tiems, kurie neskaito, o apie tuos, kurie neskaito. Romane pasakojamos kelios iš pažiūros gana skirtingos atskiros istorijos, kurios vėliau persipina tarpusavyje ir tampa tarsi viena. Nenorminė leksika netrukdo, nes ji pasirinkta kaip stilistinė priemonė kurti veikėjų paveikslams. Tai knyga, leidžianti išeit iš savo burbulo ir pamatyti dalykus kitom akim. Tinklaraštininkas B. Lastauskas šiuo romanu siūlo naują požiūrį į literatūrą.

Kviečiame skaityti Zarasų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje. Joje ne tik rasite gausų literatūros pasirinkimą, bet ir čia dirbančių bibliotekininkų patarimus, kurie padės išsirinkti tinkamiausią kūrinį pagal jūsų pomėgius ar poreikius.

Parengė Jurga Sagadinaitė

Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vyresn. bibliotekininkė