Skaitmeninės savaitės 2025

Skaitmeninės savaitės 2025 (angl. ALL DIGITAL Weeks) – visoje Europoje organizuojama kasmetinė skaitmeninės įtraukties ir skaitmeninių įgūdžių ugdymo akcija, kuri siekia paskatinti ES šalių piliečius nuolat tobulinti savo skaitmeninius įgūdžius, atrasti technologijas, jų kuriamą naudą, pasinaudoti skaitmeninėmis galimybėmis savo kasdienėje bei profesinėje veikloje. Akcija vyksta nuo 2010 m. ir kasmet padeda apie 100 000 europiečių iš daugiau nei 20 Europos šalių susipažinti su technologijomis ir pasisemti įkvėpimo pasinaudoti technologijų teikiamomis galimybėmis.

Akcija vyksta kovo 17 – balandžio 4 d.

Kovo 18 balandžio 1 d. Zarasų viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vyresn. bibliotekininkė Zina Černovienė organizuoja fotografijų konkursą „Skaitmeniniai įgūdžiai kūrybiškai: Pavasaris bunda“. Daugiau informacijos tel. 0 645 71 973

Akcijos koordinatorius Lietuvoje – asociacija „Langas į ateitį“.

„Kaip kalbėti su tėvais ir padėti vaikams gyventi skaitmeniniame pasaulyje“

Kovo 25 d. 10 val. pakviesime į nemokamą internetinį seminarą, skirtą bibliotekų ir švietimo darbuotojams. Seminaro trukmė – 1,5 val.

Dėmesys – svarbiausia, ką iš mūsų pasiima technologijos. Tai brangiausia skaitmeninio pasaulio prekė. Teisininkai kalba apie naujas teises skaitmeniniame pasaulyje, o psichikos sveikatos specialistai – apie augančias naujas priklausomybes, vienišumą, depresijas. Kokių naujų elgesio priklausomybių esama? Kada interneto naudojimas tampa probleminiu? Kaip suprasti, kad jau esu rizikos zonoje? Kiek laiko prie ekrano yra normalu, o kiek – jau per daug? Ką galiu daryti kitaip? Kaip susitarti su vaikais? Nuo ko pradėti?

Technologijos neabejotinai yra puikūs šiuolaikinių žmonių pagalbininkai. Bet – būtina jas valdyti sąmoningai, norint apsaugoti save ir savo vaikų fizinę ir psichikos sveikatą.

Apie tai kalbės Skaitmeninės etikos centro įkūrėja, komunikacijos ekspertė Renata Gaudinskaitė. Lektorė tyrinėja technologijų poveikį psichikos ir fizinei sveikatai nacionaliniuose bei tarptautiniuose tyrimuose drauge su Vilniaus universiteto ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto mokslininkais siekiant sumažinti žalingą technologijų poveikį jaunų žmonių psichikos ir fizinei sveikatai.

Registruotis į seminarą prašome iš anksto, vietų skaičius ribotas.

Balandžio 3 d. 11 val. kviečiame žiūrėti internetinę transliaciją „Viešosios e. paslaugos ateityje: kokių naujovių tikėtis?“. Transliacija rengiama bendradarbiaujant su projektu „Prisijungusi Lietuva: skaitmeninių įgūdžių tobulinimas“. Transliacijos trukmė – iki 1 val.

Nuoroda ir transliacijos dalyviai bus paskelbti vėliau.

Parašykite komentarą