Visagino „Ąžuoliuko“ mažieji Zarasų bibliotekoje

Rugpjūčio 7 dieną Vaikų literatūros skyriuje svečiavosi gausus būrys lankytojų iš Visagino. Mažieji smalsuoliai – Visagino lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ būsimieji priešmokyklinukai iš „Pelėdžiukų mokyklėlė“ ir „Drugeliai“ grupių ugdytiniai, vaikų vasaros socializacijos stovyklos „Gimtinės takeliais pažinkime Tėvynę“ dalyviai. Svečiai norėjo pamatyti Zarasų viešąją biblioteką ir sužinoti kaip įdomiai ir linksmai joje galima praleisti laiką.

Po linksmo pasisveikinimo ir susipažinimo, bibliotekininkė Zina pakvietė lankytojus leistis į nuotykius su kiškiu Leonu. Mažieji linksmai drauge su Leonu trepsėjo, kruopščiai tvarkė namus ir galiausiai įsidrąsinę išėjo ieškoti Lunos. Patyrė daugybę nuotykių, bet sukaupę drąsą išgelbėjo kiškio Leono draugę Luną iš vilko nasrų. Prikepė spalvingų sausainių ir pasigrožėjo jais kartu su draugais.

Lauko terasoje patraukliausias objektas buvo sūpuoklės. Visi draugiškai, susiskirstę grupelėmis pasisupo. O Zarasaičio ežeru grožėjosi iš bibliotekos priestato stogo terasos. Pasižvalgę ir paganę debesėlius, grįžo į Vaikų literatūros skyrių. Pramogos baigėsi energingais ir linksmais šokiais pagal Just Dance choreografiją.

Atsisveikindami svečiai, darželinukai ir pedagogės, žadėjo dar ne kartą apsilankyti, dalyvauti edukacijose, išbandyti kitas pramogas.

Ši edukacinė veikla praturtino vaikų vasaros atostogas, skatino jų smalsumą bei kūrybingumą. Stovyklautojai turėjo galimybę patirti įvairias veiklas, kurios ugdė jų socialinius įgūdžius, kūrybingumą bei bendradarbiavimą. Džiaugsmingi įspūdžiai ir šilti prisiminimai neabejotinai paliks pėdsaką mažųjų širdyse ir skatins juos dar dažniau lankytis bibliotekoje, kur jų laukia daugybė kitų nuotykių ir edukacinių veiklų. Tokie renginiai yra puiki galimybė vaikams pažinti pasaulį, mokytis ir smagiai praleisti laiką.

Zina Černovienė, Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukos Nijolės Pilac ir Donato Merkio