Visagino vaikų dienos centro „Maža šalis“ viešnagė bibliotekoje

Rugpjūčio 1-ąją Zarasų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje apsilankė svečiai iš Visagino. Gausus būrys Visagino šeimos ir vaiko gerovės centro vaikų dienos centro „Maža šalis“ lankytojų ir juos lydinčių socialinių darbuotojų atvyko susipažinti su bibliotekos teikiamomis paslaugomis. „Maža šalis“ lankytojai – visaginiečiai ir Visagine gyvenantys karo pabėgėliai iš Ukrainos, norėjo sužinoti, ką įdomaus bibliotekoje gali pamatyti ar išbandyti vaikai ir paaugliai vasaros atostogų metu.

Smalsūs svečiai domėjosi viskuo: veiklomis Šeimos skaitmeninių veiklų centre, stalo žaidimais, dėlionėmis, biliardu ir futbolu. Pro teleskopą stebėjo Zarasaitį ir debesis, pasisupo. Dėliodami dėlionę „Zarasų herbas – „Elniažuvė“ (aut. menininkas Marius Jonutis), susipažino su Zarasų rajono savivaldybės herbo simbolika.

Svečių apsilankymas buvo ne tik pažintinis, bet ir integracinis – jis leido karo pabėgėliams iš Ukrainos jaustis labiau priimtiems ir įsitraukusiems į vietos bendruomenės gyvenimą.

Biblioteka ne tik suteikė galimybę vaikams ir paaugliams susipažinti su įvairiomis veiklomis, bet ir skatino bendruomeniškumą bei kultūrinį dialogą, prisidėjo prie vaikų ir jaunuolių socializacijos bei kultūrinio akiračio plėtimo.

Zina Černovienė, Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukos aut.