Žaliosios gamtojautos akimirkos: EKOskaitymo vasara

Birželio 26 dieną vyko edukacija „Žaliasis sodas“, ketvirtasis „EKOskaitymo vasara“ renginys. Iš bibliotekos, susikrovę reikalingas priemones ir knygas, iškeliavome į Zarasaičio ežero pakrantę. Keliaudami mėgavomės žydinčių liepų aromatu, stebėjome krūmus, augalus, medžius. Taip pastoviniuodami, pasižvalgydami ir patyrinėdami pasiekėme Zarasaičio paplūdimį.

Išsirinkę suolelį pavėsyje įsikūrėme ir leidomės į literatūrinę kelionę su augalais. Perskaitę literatūros kūrinėlius „Aš tyrinėju pievą“, „Kaip keičiasi pieva“, „Augalų varžybos“ labai atidžiai apžiūrėjome iliustracijas. Diskutavome kuriuos aprašytus augalus pažįstame, ar jie dar žydi, kurie jau nužydėjo. Praktinės veiklos metu rinkome įvairias žoles, šakeles, skynėme medžių lapus. Susėdę apžiūrėjome savo „laimikį“. Pasakojome, kokių medžių ar krūmų lapai ar augalai. Mynėme mįsles apie medžius ir krūmus. Diskutavome kuo medis skiriasi nuo krūmo ar žolės. Išsiaiškinome, kad medis turi kamieną, o žolė stiebą. Kokią naudą teikia medžiai ir augalai žmonėms ir aplinkai. Knygose „Augalų pasaulyje“ (aut. Aldona Vaičiulienė), „Vaikai vaistažolių pasaulyje“ (aut. Marius Lasinskas), „Gyvas miško pasaulis“ (aut. Selemonas Paltanavičius) pasitikrinome ar mūsų spėlionės ir atsakymai apie žaliąjį pasaulį teisingi.

Grįžę į biblioteką, susidėlioję žoles ir lapus, dažus ir teptukus, popieriaus ruošinius, padiskutavome kokias spalvas naudosime, kaip susidėliosime piešinius ir kibome į darbą. Spalvų favoritėmis tapo rožinė ir violetinė spalvos. Sukūrėme spalvingus augalų atspaudų žymeklius knygoms, paveikslėlius.

Edukacija „Žaliasis sodas“ buvo ne tik maloni, bet ir naudinga patirtis. Dalyviai turėjo galimybę tiesiogiai susipažinti su gamtos įvairove, išmokti atpažinti įvairius augalus ir medžius, suprasti jų naudą bei skirtumus. Praktinė veikla ne tik skatino kūrybiškumą, bet ir suteikė galimybę teorines žinias sujungti su realiais gamtos pavyzdžiais. Edukacija padėjo atskleisti kaip svarbu išsaugoti ir puoselėti gamtą.

Zina Černovienė, Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukos aut.