Žmogui privalu kurti savo dangų žemėje

Zarasų viešosios bibliotekos Mokslo šakų literatūros skyriuje parengta spaudinių paroda Friedricho Nietzsches 180-osioms gimimo metinėms paminėti.

Prieš 180 metų spalio 15 d. Rekene (Vokietija) liuteronų pastoriaus šeimoje gimė vienas  žymiausių vokiečių filosofų Friedrichas Nietzsche. Studijuodamas gimnazijoje itin domėjosi filosofija, literatūra, muzika, antikine kultūra.1862 m. įstojo į Bonos universitetą, vėliau studijas tęsė Leipcige ir vos 24-erių tapo Bazelio (Šveicarija) universiteto profesoriumi.

Paskutiniame savo gyvenimo dešimtmetyje Nietzsche kentėjo nuo psichinių ligų. Filosofas mirė 1900 rugpjūčio 25 d. Veimare, sulaukęs 55-erių.

Per savo trumpą, bei įspūdingą karjerą jis parašė ne vieną svarbų filosofijos kūrinį, tarp kurių vieni žymiausių „Stabų saulėlydis, arba kaip filosofuojama kūju“, bei „Štai taip Zaratustra kalbėjo: Knyga visiems ir niekam“. Jo kūryba apie individualizmą bei moralę turėjo didelę įtaką daugeliui XX amžiaus rašytojų.

Parengė Lidija Kiseliova

Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininkė