6 –okų viešnagė bibliotekoje

Gegužės 4 dienos popietę 6 b klasės mokiniai kartu su auklėtoja Ale Putiniene ir mokytoja Inara Fadejeviene lankėsi Zarasų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje. Pažintį su biblioteka svečiai pradėjo bibliotekos Galerijoje. Jie apžiūrėjo čia eksponuojamas tapybos ir keramikos darbų parodas, sužinojo, kokios paslaugos teikiamos bibliotekoje, atsakinėjo į užduotus klausimus apie biblioteką. Vaikų literatūros skyriuje vedėja Vidmina Alubeckaitė supažindino vaikus su skyriaus veikla, parengta vaikiškų knygų užsienio kalbomis parodėle. Susidomėję mokiniai apžiūrėjo Robotikos užsiėmimų metu sukurtus darbus, grožėjosi akvariumo žuvytėmis, stiklo vitrinoje sutūpusiais zuikiais.

Su užsienio kalbų mokymosi galimybėmis lankytojai susipažino Užsienio kalbų literatūros skaitykloje, o Mokslo šakų literatūros skyriuje labiausiai visiems knietėjo pažvelgti pro teleskopo objektyvą. Skaitytojų aptarnavimo skyriuje vaikus labiausiai domino interaktyvi knyga apie žolininkę E. Šimkūnaitę, savitarnos knygų gražinimo – išdavimo įrenginys.

Įdomiausios veiklos moksleivių laukė Šeimos skaitmeninių veiklų centre ir Mediatekoje. Kartu su vyresn . bibliotekininke Zina Černoviene vaikai išbandė interaktyvų dviratį, judesio žaidimus, o vyresn. bibliotekininkė Vita  Juškėnienė supažindino su Mediatekos fondais, ELVIS (Elektroninių Leidinių Valdymo Informacinė Sistema) virtualia biblioteka, skirta visiems, negalintiems skaityti įprasto spausdinto teksto. Patogiai įsitaisę ant sėdmaišių mokiniai klausėsi vinilinių plokštelių.

Tikimės, kad „širviukai“ atrado bibliotekoje naujų ir netikėtų erdvių bei veiklų. Sakome iki pasimatymo ir laukiame vėl apsilankant.

Jurga Sagadinaitė,

Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vyresn. bibliotekininkė

Parašykite komentarą