Arūnas Bėkšta – laisvas kūrėjas, tapantis literatūrines vizijas

Sausio 17 d. Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos I aukšto galerijoje buvo atidaryta menininko, vadybos konsultanto, koučingo specialisto, suaugusiųjų mokymosi eksperto Arūno Bėkštos tapybos paroda „Regėjimai“. 

Nei vaikystėje nei jaunystėje Arūnas nesimokė dailės, buvo ir yra savamokslis. Mokykloje puikiai sekėsi tikslieji mokslai. Todėl, natūralu, kad baigęs Šiaulių 9-ąją vidurinę įstojo į Vilniaus universitetą Fizikos fakultetą. Daugiau kaip penkiolika metų dirbo Vilniaus Dailės muziejaus P. Gaudyno restauravimo centre, kuriame arčiau susipažino su menu. Tyrinėjo senus paveikslus, gilinosi į dailės istoriją, tapybos stilius ir technikas. Vėliau likimo vingiai A. Bėkštą nuvedė į kultūros vadybą. Dirbo kultūros viceministru, kultūros ministru. Tik išėjus į pensiją ir kaip pats autorius juokiasi „pandemijos dėka“, jis nupūtė dulkes nuo molberto ir ėmė įgyvendinti vaikystės svajonę – tapyti. Tai yra septintoji personalinė paroda per dvejus metus.

„Iš kur atsiranda paveikslai? Iš mano pasivaikščiojimų ir literatūrinių vizijų“, – kalbėjo parodos autorius.  Dažnai keliaudamas po įvairias šalis ar klaidžiodamas po Vilniaus senamiestį, stebėdamas gamtą, architektūrą – fotografuoja, akvarele sukuria puikius etiudus ir greitus eskizus. Tarp galerijoje eksponuojamų darbų atsiradę ir Zarasų miesto objektų. Arūnas kartu su savo šeima dažnas Zarasų miesto šventės lankytojas ir dalyvis. Kol žmona prekiauja mugėje, Arūnas tapo. Taip gimė du nuostabūs kūriniai – Zarasų Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia ir Zaraso ežeras.

Dažnai įkvėpimo šaltiniu tampa mintys iš prozos, poezijos kūrinių. Pasak Arūno Bėkštos, tai „literatūrinės vizijos, regėjimai“, kurias būtina užfiksuoti. Mėgiami autoriai: Alis Balbierius, Antanas A. Jonynas, Kornelijus Platelis, Liudvikas Jakimavičius, Valdas Papievis, Jack  Kerouac. „Šie poetai labai vaizdingi, užtenka perskaityti kelias jų eilutes ir matai, kaip kyla vaizdiniai, kurie atsiduria drobėje“, – pasakojo tapytojas.

Į susitikimą su A. Bėkšta atvyko Zarasų Fausto Latėno meno mokyklos Dailės skyriaus mokiniai. Jauniesiems dailininkams pristatęs savo paveikslus ir papasakojęs kaip juos kuria, pakvietė dalyvius nupiešti savo regėjimą. Mokiniai gavo po kelis trumpus eilėraščius ir pasirinkę patikusį, jį atvaizdavo. Dar kelios dešimtys gražiausių literatūrinių vizijų papildė galeriją. Po smagaus piešinių aptarimo ir fotosesijos su autoriumi, visi išsiskirstė laimingi, įkvėpti poezijos ir meno magijos.

Paroda veiks iki vasario 28 d. Maloniai kviečiame apsilankyti.

Inesa Dumbravienė,

Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos atstovė ryšiams su visuomene

Nuotraukos autorės

Parašykite komentarą