Adventinis susitikimas su skeletu Jonu

Gruodžio 22 dieną Vaikų literatūros skyriuje lankėsi Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos ketvirtokai su mokytoja Laimute Lumbiene. Moksleiviai dalyvavo edukacijoje „Adventinis rytmetis su knyga ir burtais“.

Ketvirtokai susipažino su estų rašytojos Triinu Laan trumpų istorijų rinkiniu „Skeleto Jono nuotykiai“. Šmaikščių ir labai žemiškų, paprastų istorijų knygą iliustravo Marja-Liisa Plats. Knyga Estijoje nominuota įvairiomis nominacijomis. Jos iliustracijos buvo rodomos 56-oje Bolonijos vaikų knygų mugės iliustracijų parodoje. Skaitydami istorijas dalyviai sužinojo, kad ir skeletai gali išeiti į pensiją ir patirti įvairiausių nuotykių.

Skaitydami senolių išminties perliukus sužinojo, kad stebėdami gruodžio mėnesio ar Kalėdų dienų orus sužinos kokie ateinančių metų orai bus, kokio derliaus tikėtis. Ko laukti sviedžiamam batui „nosimi“ nukritus į duris, kas pranašauja laimę ar sunkumus. Liedami ištirpusį vašką stebėjo vandenyje sustingusias figūrėles ir spėliojo ką jos pranašauja.

Rinko Kalėdų švenčių personažus žaisdami interaktyvų žaidimą „Švenčių personažai“. Abi komandos – „Nykštukinių skeletų“ ir „Kalėdų skeletų“ sužaidė draugiškai. Kalėdos – susitaikymo metas.

Rusnei ir Augustei, sėkmingai įveikusioms akcijos „Vasara su knyga“ užduotis pareikštos padėkos.

Zina Černovienė,

Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukos autorės ir Vitos Juškėnienės