Apie gerus darbus ir Kalėdų personažus

Trečiadienio rytą būrys vaikų, spindinčiomis džiaugsmu akimis ir įraudusiais skruostais, sugūžėjo į Vaikų literatūros skyrių. Tai – Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos IV b klasės moksleiviai. Jie aplankė šventiškai papuoštą eglę Sėlių aikštėje ir skubėjo pasidalinti įspūdžiais.

Pasidžiaugę emocingais įspūdžiais prisiminėme kokia laukiama žiemos šventė artėja, ypač vaikų. Vieningai nutarę, kad Kalėdos, skaitėme rašytojo, vienuolio Bruno Ferrero parašytą istoriją apie gerus darbus „Gerasis Vyskupas Mikalojus. (Tikroji Kalėdų Senelio istorija)“. Sužinojome, kad gerus darbus galima daryti tyliai ir kiekvienas tai galime. Kad Kalėdų senelis naktį atnešantis vaikams dovanas – tai vyskupas Mikalojus. Vardinome įvairius, jau žinomus Kalėdų švenčių personažus ir pastebėjome, kad kitose šalyse geradaris, nešantis dovanas vadinamas kitaip nei Lietuvoje. Tuo įsitikinome ir žaisdami interaktyvų žaidimą „Švenčių personažai“. Žaidėme susiskirstę į dvi komandas ir labai nustebome ir apsidžiaugėme, kai po trijų turų suskaičiavus surinktus taškus išgirdome „lygiosios“.

Kūrybinėse dirbtuvėse kiekvienas pasigaminome po svarbų švenčių simbolį – eglutę. Jomis puošime namus. Ir, tikriausiai, dar visi iki Kalėdų spėsime padaryti ne po vieną gerą darbą.

Zina Černovienė,

Zarasų viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukų aut. Vita Juškėnienė

Parašykite komentarą