Apie katiną, tulpę ir emocijas

Minėdama Tarptautinę vaikų knygos dieną Zarasų rajono savivaldybės viešoji biblioteka parengė edukaciją „Apie katiną, tulpę ir emocijas“.

Balandžio 6 d. renginio dalyviai, Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos II c klasės moksleiviai (mokytoja Regina Gecevičienė) skaitydami ir klausydami draugų, – Milanos, Elzės, Lauros, Dominyko, Ramilio ir bibliotekininkės skaitomo teksto išgirdo nepaprastą istoriją. Joje pasakojama apie pažintį, draugystę, prisirišimą, netektį, liūdesį ir viltį. Istorijos „Pasakojimas apie katiną ir tulpę“ autorės – rašytoja Evelina Daciūtė ir dailininkė rašytoja Aušra Kiudulaitė. Knyga yra akcijos „Metų knygos rinkimai 2022“ vaikų knygų penketuko dalyvė.

Po išgirstos liūdnos, bet viltingos istorijos reflektuodami dalyviai pasakojo apie savo būseną, emocijas užrašė ant lapukų, jas palygino su emocijomis užrašytomis prieš istorijos skaitymą.

Kūrybinėse dirbtuvėse piešdami sukūrė darbelius su nuolat žydinčiomis tulpėmis ir jų draugyste besidžiaugiančiais katinais.

Zina Černovienė,

Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukos autorės ir Agotos Beniulytės