Apie Klaudiją, bendraamžius ir literatūrą

Spalio 11 dieną Zarasų P. Širvio progimnazijos šeštos klasės moksleiviai lankėsi Zarasų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje. Moksleiviai su lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Andželika Vitkūniene dalyvavo projekto ,,Inovatyvūs Lietuvos bibliotekų skaitymo skatinimo sprendimai vaikų ir jaunimo socialinių santykių kūrimui su aplinka edukacinės programos „Draugoteka“ užsiėmime „Klaudija ir paguodos paieškos knygose“.

Dalyviai susipažino su literatūra pasakojančia apie paauglius netekusius namų ar dėl kitokių priežasčių priverstus keisti gyvenamąją vietą. Atlikdami kūrybines užduotis lavino kritinį mąstymą, analizavo skaitytą tekstą, patys kūrė istorijas, įgijo kultūrinės patirties. Diskutavo apie kitų kultūrų žmones, bendraamžius atvykusius iš kitų šalių.  Dirbdami komandose ugdė komandinio darbo įgūdžius.

Edukacijos „Klaudija ir paguodos paieškos knygose“ veikla padėjo dalyviams įgyti kultūrinės kompetencijos per literatūrą.

Zina Černovienė,

Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininkė

Nuotraukos I. Dumbravienės