Apie lelijas, gamtą ir knygas

Saulėtą kovo 24-osios rytą Vaikų literatūros skyriuje linksmai šurmuliavo būrelis vaikų. Tai Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos IV-os c klasės moksleiviai. Jie edukacijos „Susitikimas su literatūros personažais“ dalyviai.

Moksleiviai skaitydami ir diskutuodami susipažino su knyga „Lelijos nuodija miestą“. Šiuolaikiškos, intriguojančio siužeto knygos autorė Indrė Šalčiūtė joje pasakoja apie du pasaulius. Viename – realiame pasaulyje, apie mieste gyvenantį berniuką Miką, jo šeimą, kitame – fantastinius, magiškus įvykius, jų pagrindinį dalyvį Miką ir kitus tris berniukus. Apie ekologinę grėsmę, kuri suvienija kūrinio personažus ir skatina pilietiškumą.

Debiutantės rašytojos I. Šalčiūtės (dailininkė Viktorija Ežiukas) kūrinys „Lelijos nuodija miestą“ yra akcijos „Metų knygos rinkimai“ Vaikų penketuko dalyvė. Renginio dalyviai susipažino su visomis akcijoje dalyvaujančiomis vaikų knygomis. Sužinojo kur ir kaip galima balsuoti už labiausiai patikusią knygą.

Po refleksijos organizuotose kūrybinėse piešimo dirbtuvėse savo iliustracijose vaizdavo tai kas teršia aplinką, kaip reikia saugoti gamtą, kad gyventume saugesnėje aplinkoje.

Zina Černovienė, Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukos autorės.