Apie lietuvių vaikų literatūros kryptis ir tendencijas

Lietuvos bibliotekininkų draugijos Zarasų skyrius iniciavo seminarą Zarasų viešosios bibliotekos ir padalinių bibliotekininkams. Jie išklausė nuotolinę paskaitą „Vaikų literatūra Lietuvoje: tendencijos ir naujienos“, diskutavo apie šiandieninius skaitytojus paauglius.

Lektorė Indrė Klimkaitė, vertėja, verčianti iš vokiečių kalbos, Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos Lietuvos skyriaus narė, Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos narė, išsamiai apžvelgė vaikų literatūros atsiradimo tendencijas ir kryptis nuo XVII amžiaus iki mūsų dienų. Analizavo vaikų literatūros iššūkius iki XXI amžiaus, pristatydama geriausius literatūros pavyzdžius. Pasakojo kaip kito vaikų literatūros temos – nuo realistinės, nonsenso, rašytojų moterų, gamtos temos, vėliau paauglių problemų, paauglių skaudulių (kaip narkomanijos, rasizmo, smurto) iki maginės fantastikos bangos. Šių dienų vaikų literatūros temų įvairovė didžiulė, o šiandienos ryški kryptis – informacinio amžiaus literatūra, bežodės knygos, grafiniai romanai. Lektorė supažindino, kaip Lietuvos vaikų literatūra atrodo pasaulio kontekste. Lietuva tikrai neatsilieka nuo kitų Europos šalių, ir labai džiugu, kad tarp pasaulyje garsėjančių jaunųjų rašytojų –  zarasietė Aušra Kiudulaitė, kurios knyga „Laimė yra lapė“ išversta į 10 užsienio kalbų.  

Bibliotekininkams buvo puiki proga prisiminti kaip keitėsi vaikų literatūros žanrai, temos, populiarūs autoriai ir knygos, kurios ir šiandiena populiarios tarp skaitančiųjų.

Lietuvos bibliotekininkų draugijos Zarasų skyriaus projektą rėmė Zarasų rajono savivaldybė.

LBD Zarasų skyriaus informacija

Parašykite komentarą