Apie skaitymą ir bičiulystę

Naujos pažintys, susitikimai visada domina smalsius. Įdomu kažką naujo pažinti, sutikti, pamatyti, kažkuo pasidalinti. Darganotą lapkričio rytą į Vaikų literatūros skyriuje organizuotą edukaciją „Susitikimai su literatūros personažais“ atvyko pirmos ir antros klasių mokiniai su mokytojomis Galina ir Birute. Moksleiviai norėjo susipažinti su naujais literatūros kūriniais ir jų personažais.

Antros klasės moksleiviai pasidaliję žiniomis apie metų laikus, klausydamiesi skaitomo literatūros kūrinio gėrėjosi įtraukiančia istorija pasakojančia ką ir kokiomis spalvomis nudažė pagrindiniai personažai – Pavasaris, Vasara, Ruduo, Žiema ir kaip jiems sekėsi. Sužinojo kodėl varna nenorėjo būti balta. Vartydami knygą „Kas nudažo pasaulį“ grožėjosi nuostabiomis Rūtos Dzin iliustracijomis vaizduojančiomis besikeičiančius metų laikus. Apžiūrėję literatūros kūrinio autoriaus nuotrauką kai kurie pažino gamtininką, fotografą Selemoną Paltanavičių, televizijos ir radijo laidų apie gamtą vedėją.

Pirmos klasės moksleiviai susipažino su kita nuostabia rašytojo ir gamtininko Selemono Paltanavičiaus knyga „Kiekvienam savas kąsnis“. Klausydamiesi šios istorijos sužinojo kas nutiko miško žvėreliams, kai jie pabandė elgtis ne taip kaip turėtų. Sužinojo, kad nors daugelyje pasakų pasakojama, kad ežiukas nešasi į urvelį obuolius ar grybus pasmeigtus ant spyglių kaupdamas maisto atsargas, tačiau pasirodo, kad ežiai iš grybų ar obuolių išsirenka tik kirmėles. Nors vilkas mėsėdis, bet jis mėgsta ir mėlynes, o laputė pasmaližiauja uogomis ir kriaušėmis.

Aptarę kūrinius dalyviai atliko ir kūrybinę užduotį – rašė laiškus, kuriuose bendraamžiams Ignalinos bibliotekos skaitytojams papasakojo apie skaitytas knygeles. Apie savo draugus, apie tai kur gyvena. Laiškus iliustravo literatūros kūrinių personažų, savo draugų ar augintinių portretais, kai kurie piešė tai kas jiems patiko.

Svarbiausia – pažinimas, nauji atradimai, kūrybos džiaugsmas ir draugystė.

Zina Černovienė, Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukos Vitos Juškėnienės ir autorės

Parašykite komentarą