Progimnazistams apie skaitymo džiaugsmą ir svarbą

Tradiciškai, balandžio 2-ąją, žymiojo pasakininko Hanso Christiano Anderseno gimimo dieną, visame pasaulyje minima Tarptautinė vaikų knygos diena. Tą dieną vyksta vaikų literatūros renginiai, parodos, susitikimai su vaikų knygos kūrėjais. Kiekvienais metasi, kuri nors šalis išrenkama šio minėjimo rėmėju. 2023 m. Tarptautinės vaikų knygos dienos rėmėjas – IBBY Graikijos skyrius. Tema – „Aš esu knyga, perskaityk mane“. Šių metų kreipimasis yra iškilaus graikų rašytojo Vagelio Iliopoulos ir gerai žinomos graikų iliustratorės Photini Stephanidi bendradarbiavimo rezultatas. Jie norėjo drauge atšvęsti vaikų knygos galią, propaguojant lygybės, įvairovės ir įtraukties vertybes, o taip pat kurti žmonių ryšius, pasitelkdami toleranciją ir supratimą.

„Aš esu knyga, perskaityk mane

Aš esu knyga.

Tu esi knyga.

Visi mes esame knygos.

Mano siela – tai istorija, kurią pasakoju.

Kiekviena knyga pasakoja savą istoriją. <…> Vagelis Iliopoulos“.

Kovo 30 d. Zarasų viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus bibliotekininkė Liudmila Vaitavičienė lankėsi Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijoje. Su 5-8 klasių moksleiviais aptarė Tarptautinės Vaikų knygos dienos esmę ir prasmę. Taip pat pristatė 2022 metų knygų paaugliams trejetuką ir knygų vaikams penketuką.

Knygos paaugliams:

• Ilona Ežerinytė „Dabar Marselis“. Leidykla „Dominicus Lituanus“
  • Viktoras Jasaitis „Priklausomas. Be galimybės mesti“. Leidykla „Nieko rimto“
  • Justinas Žilinskas, Ūla Šveikauskaitė „Bėgliai. Jūrų keliais į Ameriką“. Leidykla „Aukso žuvys“

Knygos vaikams:

• Evelina Daciūtė, Aušra Kiudulaitė „Pasakojimas apie katiną ir tulpę“. Leidykla „Alma littera“
  • Ilona Ežerinytė, Marija Rubavičiūtė „Tetulė Liu“. Leidykla „Žalias kalnas“
  • Kęstutis Kasparavičius „Žvaigždžių paukštis“. Leidykla „Nieko rimto“
  • Indrė Šalčiūtė, Viktorija Ežiukas „Lelijos nuodija miestą“. Leidykla „Alma littera“
  • Kotryna Zylė, Inga Dagilė „Geriausia diena“. Leidykla „Aukso žuvys“

Bibliotekininkė priminė, kad už labiausiai patikusias knygas skaitytojai gali balsuoti iki 2023 m. balandžio 23 d. interneto svetainėje skaitymometai.lt, portale lrt.lt, elektroniniu paštu metuknyga@lrt.lt arba paštu adresu: „Metų knygos rinkimams“, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Gedimino pr. 51, LT-01109 Vilnius.

Parengė Inesa Dumbravienė,

Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos atstovė ryšiams su visuomene

Nuotraukos L. Vaitavičienės