Apsisuko metų ratas

Paskutiniosios balandžio dienos popietę vykęs skaitytojų klubo „Knygų sala“ susitikimas buvo netradicinis. Šventiškai nusiteikę klubiečiai susirinko paminėti pirmąsias klubo metines. Per šį laiką išaugome ir sukūrėme nuostabią, mažą bendruomenę, kurią jungia meilė knygoms, tapome vieninga komanda. Kiekvienas narys prisidėjo prie „Knygų salos“ gyvavimo ir padarė ją išskirtine ir įdomia.

Kaip ir prieš metus, klube apsilankė Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Danutė Karlienė ir pavaduotoja Jolanta Lementauskienė. Šilti jų sveikinimų žodžiai palietė mūsų širdis ir pagyvino šventinę atmosferą.

Susitikime netrūko ir literatūrinės veiklos. Pradėjome nuo mėgstamiausių knygų ištraukų skaitymo, kuris leido mums dalintis įspūdžiais, pastebėjimais, prisiminimais. O atrasti ar prisiminti buvo tikrai ką, nes skaitomų knygų spektras labai platus: nuo vaikystėje pamėgtų knygelių, subtilių meilės romanų iki detektyvų ar giliai į atmintį įsirėžusių eilėraščių posmų. Literatas Vasilijus mums paskaitė savo kurtus akrostichus, papasakojo apie šio žanro kūrinių kūrimo principus, o mes, jo padedami, kūrėme savus, leisdami pasireikšti mūsų kūrybinei energijai. Ir pavyko! Vieni kitus ir net patys save nustebinome minčių gyliu ir kūrybiniu polėkiu!

O koks gimtadienis be dovanų? Sutikite, geriausia dovana skaitymo entuziastui – knyga. Tad priimdami ir paimdami mūsų bibliotekos lankytojų perskaitytas ir bibliotekai dovanotas knygas, mes suteikėme joms antrą gyvenimą.

Skaitytojų klubas „Knygų sala“ pradeda antruosius savo gyvavimo metus. Vis dar kupini entuziazmo, turime daug gražių planų bei originalių idėjų, esame atviri ir ateiti čia gali kiekvienas skaitantis ar net neskaitantis… O kito susitikimo, kuris vyks gegužės 28 d., tema – patiekalų receptai grožinės literatūros kūriniuose. Numatomas piknikas ant bibliotekos stogo!

Jurga Sagadinaitė

Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vyresn. bibliotekininkė

Nuotr. Donato Merkio

Parašykite komentarą