Aš, robotas

Jie negali kenkti žmogui, privalo vykdyti žmogaus įsakymus ir rūpintis savo saugumu… bet tik jeigu tai nepažeidžia pirmų dviejų teiginių. Šiais Trimis robotechnikos principais žmonija pradėjo naują drąsią evoliucijos erą, kuri atvers milžiniškas galimybes – ir nenumatytus pavojus. Pirmuosius robotus sukūrusių mokslininkų netenkino, kad jų kūriniai būtų tik programuojami pagalbininkai, tarnai ir pusiau bejausmiai darbininkai. Tad netrukus tuo nepatenkinti tapo ir patys robotai, suvokę savo protą, galią ir žmogiškumą.

Žmonėms ir robotams drauge, o kartais ir tarpusavyje, kovojant už būvį Žemėje ir kosmose, ir vienų, ir kitų ateitis skendi migloje. Žmonės, vyrai ir moterys, susiduria su išprotėjusiais robotais, robotais telepatais, robotais politikais ir su neapsakomo pajėgumo protingomis Mašinomis, kurios, ko gero, slapta jau valdo pasaulį. Abi pusės ieško atsakymo į tuos pačius klausimus: kas yra žmogus? Ar žmonija jau atgyvenusi ir nebereikalinga? Gal ji turi užleisti vietą kitokioms būtybėms?

Aš, robotas : [mokslinės fantastikos apsakymai] / Isaac Asimov. – Atnauj. leid.. – [Vilnius] : Kitos knygos, [2022]. – 270, [1] p.

https://ibiblioteka.lt/metis/publication/LIBIS000000233875?q=6n6lq2uy3

Knygą galite rasti ir rezervuoti Vaikų literatūros paauglių skyriuje.

Parašykite komentarą