Atmintis gyva, nes liudija

2022 sausio 13 dieną  ramiai, prasmingai paminėjome Laisvės gynėjų dieną. Žiūrėjome  2016 metais sukurtą Rimo Bružo dokumentinį filmą „Diena po rytojaus“, kuris priminė Sausio 13-osios įvykius.  Priminė ne tik įvykius, priminė, kaip reikia būti vieningiems, saugoti ir puoselėti laisvę. Peržiūrėję filmą sėdome prie stalo, vaišinomės arbata ir dalinomės mintimis apie įvykius, kurie vienaip ar kitaip palietė kiekvieną. Savo prisiminimais pasidalino seniūnas Stanislovas Stankevičius, renginio dalyvis Česlovas Blaževičius, kurie tiesiogiai dalyvavo Sausio 13-osios įvykiuose.

Klausant pasakojimų mąstėme apie Ukrainos situaciją, ir, norėdami palaikyti ukrainiečius, ant jų vėliavos rašėme linkėjimus. Stiprybės, vilties, drąsos ir daug kitų gražių žodžių ir linkėjimų siunčiame UKRAINAI! MES SU JUMIS!

Liongina Račkauskienė,

Smalvų bibliotekos vyresn. bibliotekininkė