Atostogas praleiskime prasmingai

Vaikų dienos centro ,,Draugai“ lankytojai dalyvavo vasariškoje popietėje ,,Atostogas praleiskime prasmingai“. Ji vyko Zarasaičio ežero paplūdimyje, kuriame įrengta žaidimų aikštelė, poilsio suoliukai kviečiantys prisėsti ir paskaityti knygą.

Prasmingai praleisti atostogas padės knygos! Vaikai turėjo užduotį – gavę knygelę, jos pavadinimą turėjo susieti su vasara bei atostogomis. Visų dalyvių pastangomis sukurtas įdomus pasakojimas.

,,Vasarą atostogaujant gamtoje gimsta ,,Žaliosios istorijos“ (Giedrė Bulotaitė), o ,,Kelionė į Tandadriką“ (Vytautė Žilinskaitė) iškyla klausimas ,,Ar bijai sušlapti?“ (Laisvydė Šalčiūtė). Todėl vasarą būtina žinoti ,,Apie lietutį“ (Rasa Žmuidienė) ir turėti su savimi skėtį. Juk lietutis lyja todėl, kad mažuliukas ,,Debesėlis ieško vardo“ (Gintarė Adomaitytė). Nulijus jaunėliui debesėliui, atsigauna gamta, gėlės, medžiai ir miškas…bet ša! Vaikai klausia ,,Kodėl miške švilpauti negalima“ (Linas Bitvinskas). Atsakymų buvo įvairių – galima išgąsdinti žvėris, paukščius ir net gėles. Gėlės yra labai jautrios ir tai supranta šių augalų specialistė ,,Gėlininkė“ (Birutė Mar). Kol gėlininkė Lėja kalbėjosi su gėlėmis, ,,vaikų dėmesį patraukė ,,Smėlio žmogus“ (William Joyce), kuris vaikščiojo smėlėta ežero pakrante. Jis laukė laivelio, kurio pavadinimas –,,Meškelionė“ (Kęstutis Kasparavičius). Smagu būtų pameškerioti ir namo parnešti žuvyčių vakarienei, bet saulė leidosi vakarop ir ,,Senelio sala“ (Benji Davies) parplaukėm į krantą. Štai ir ,,Namie“ (Heinz Janisch ir Helga Bansch). Prasmingai praleista diena. Atsigulus į lovą ateina ,,Saldus miegelis voro lopšely“ (Laimonas Inis).“

Vėliau su vaikais buvo kalbama apie vasaros atostogų planus, pinamos vasariškos girliandos iš konkorežių ir statomos smėlio pilys.

Nijolė Pilac

Ligoninės vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukos autorės ir Juditos Padvaiskienės

Parašykite komentarą