Auginu Lietuvą savyje

Ligoninės padalinio vyresn. bibliotekininkė, apsilankiusi Zarasų vaikų dienos centre „Draugai“, susirinkusius  pasveikino su šv. Valentino diena ir norėjo sužinoti, ką dar galima mylėti, išskyrus žmogų? „Galima mylėti savo šeimą, savo miestą, tėvynę, Lietuvą ir jos gamtą“, – vardijo edukacijos dalyviai.

Pilietiškumo popietėje „Auginu Lietuvą savyje“ buvo kalbėta apie vasario 16-osios dienos reikšmę, išdalinti ir skaitomi eilėraščiai, kuriuos lietuvių poetai skyrė Lietuvai. Perskaitę eilėraščio posmą, dalyviai turėjo išrinkti žodžius, kurie jų manymu yra reikšmingi: Baltija, mažutė, žemėlapis, ežerai, gintaras, veidai, didvyriai, žemė, gyvenimas, istorija, senovė, ąžuolas, Lietuva.

Zarasų vaikų dienos centro „Draugai“ dalyviai puikiai žinojo, ką reiškia Lietuvos vėliavos spalvos, o paklausus, kokį seniausią ąžuolą pasaulyje žinote – vienareikšmiškai – Stelmužės ąžuolas, nes šis ąžuolas auga jų gimtajame krašte.

Vaikai popietėje hiperboliškai „augino“ Stelmužės ąžuolo palikuonius. „Augindami“ mažus ąžuoliukus, kartu auginame meilę ir pagarbą žmogui, Lietuvai ir jos grožiui.

„Tai gražiai skambėjo žodžiai:

Laukas, pieva, kelias, upė.

Tai gražiai iš jų išaugo

Vienas žodis – Lietuva!“ (Justinas Marcinkevičius).

Nijolė Pilac

Zarasų viešosios bibliotekos Ligoninės padalinio vyresn. bibliotekininkė

Autorės ir Inos Orlovskajos nuotraukos

Parašykite komentarą