Aukštaičių krašto dainos ir muzika

Lietuvių liaudies muzika yra senojo Lietuvos kaimo dainos ir šokiai, kuriuos nuo neatmenamų laikų tėvai su kalba ir papročiais perduodavo savo vaikams. Visada įdomu išgirsti kurio nors krašto liaudies muziką.

Šioje parodoje susipažinsite su Aukštaičių krašto dainomis ir liaudies muzika, jos savitumu, kurį suformavo šio krašto istorija, gamta ir gyvenimo būdas. Tik šiame krašte dainuojamos ir grojamos sutartinės. Iš sutartinių kilusi ir aukštaičių instrumentinė, ypač skudučių, ragų ar molinukų muzika.

Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto parengtame leidinyje „Aukštaitijos dainos, sutartinės ir instrumentinė muzika“ atsispindi daugiabalsio muzikavimo tradicija. Savita Aukštaitijos tradicinė polifonija išliko ir tapo nacionaliniu simboliu padėjusi išlaikyti lietuvių kultūros tapatybę.

Šiuo metu sutartinių stiliaus muzika laikoma lietuvių kultūros daugiasluoksniškumo, sudėtingumo bei įvairovės simboliu. Jei sudomino ši paroda, kviečiame apsilankyti mediatekoje ne tik apžiūrėti parodą, bet ir pasiklausyti įrašų vietoje ar pasiskolinti į namus. Paroda veiks visą rugsėjo mėnesį.

Vita Juškėnienė

Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Aptarnavimo skyr. vyresn. bibliotekininkė

Nuotr. autorės