„Baltais klavišais per juodą gyvenimą“ – rašytojui Juozui Erlickui 70!

Juozas Erlickas – vienas svarbiausių šiuolaikinių lietuvių humoristų ir satyrikų, prozininkas, dramaturgas, poetas, kritikas, kuriantis ir suaugusiems, ir vaikams.

J. Erlickas gimė 1953m. kovo 3d. Svirkaičiuose, Akmenės rajone. 1971–1975 m. Vilniaus universitete jis studijavo lietuvių kalbą ir literatūrą. Dirbo gamtos apsaugos instruktoriumi, scenos darbininku Jaunimo teatre, po Atgimimo – „Lietuvos aido“ bei „Lietuvos ryto“ redakcijose. Respublikinėje spaudoje debiutavo 1975 m. Atlieka dainas savo tekstais, filmuojasi televizijos laidose, dainavo roko operoje. Jo tekstais sukurta daug dainų.

Erlickas taip pat laikomas vienu „talentingiausių parodijuotojų lietuvių literatūroje“, jis nuolat perfrazuoja aktualių filmų, spektaklių, romanų scenas, lietuvių poeziją nuo Kristijono Donelaičio iki Marcelijaus Martinaičio, Antano A. Jonyno.

Garsaus rašytojo stiliaus originalumas – juodasis humoras, kuriam bet koks absurdas yra gyvenimo norma. Iki absurdo privedamos kalbos ir literatūros klišės, laikraštiniai štampai. Rašytojas perkuria žinomus romantinės istorijos siužetus, suplakdamas pramanytus personažus su realiomis Lietuvos istorijos ir dabarties asmenybėmis. Kūryboje jis mėgsta komiškai žaisti netikėtais citatų ir aliuzijų deriniais.

Skaitytojų aptarnavimo skyriuje parengta literatūros paroda „Baltais klavišais per juodą gyvenimą“, skirta lietuvių poeto, dramaturgo Juozo Erlicko 70-mečiui, kurią galėsite aplankyti kovo 3 – balandžio 4 dienomis.

Vita Juškėnienė,

Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Aptarnavimo skyriaus vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukos autorės