„Baltojo balandžio sugrįžimas“ – septynioliktasis Karolio Širvinsko premijos konkursas

Ar gali kas būti sunkiau, kaip į Amžinybę palydėti vaiką – vienintelį sūnų, kupiną gyvenimo džiaugsmo ir pasiryžusio tarnauti Dievui ir žmonėms? Tokia skausminga ir tragiška lemtis palytėjo Svėdasų krašto literatę Aldoną Širvinskienę. Sūnaus atminimą ji įprasmino netradiciškai: kūrybą sudėjo į knygelę, tapyti paveikslai eksponuojami parodose, įsteigė „Baltojo balandžio“ fondą ir respublikinę Karolio Širvinsko literatūrinę premiją poetams.

Baltasis balandis po savo sparnais yra subūręs didelį būrį poezijos mylėtojų, gerbėjų ir kūrėjų. 2005 metais pakilęs virš Anykščių krašto, aplankė daugelį Lietuvos kampelių. Šiemet į Zarasus atskrido neatsitiktinai. 2022 m. konkursas vyko Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje, kurio laureatu iš 104 autorių išrinktas poetas Vasilijus Trusovas. Pasak fondo įkūrėjos: „Vasilijų drąsiai galime vadinti Zarasų krašto legenda, puikus mokytojas, literatas, užsidegęs muziejininkas ir kraštotyrininkas, folkloristas ir artistas, iš kojų verčiantis šnekorius ir humoristas, nenurimstantis kultūros puoselėtojas, Zarasų krašto literatų klubo „Virš tylos“ pirmininkas, be galo mylintis savo Zarasus“.

XVII respublikinis poezijos konkursas „Baltojo Balandžio sugrįžimas“ vyko saulėtą šeštadienio popietę Zarasų viešojoje bibliotekoje. Renginio vedėja Aldona Širvinskienė džiaugėsi: „Gera akims, malonu širdžiai ir džiugu sielai kiekvieną kartą Jus matyti, girdėti Jūsų kūrybą, jausti prisilietimą prie amžinų pasaulio vertybių – prie meilės, džiaugsmo ir laimės“. Šį kartą konkurse dalyvavo net 112 poetų, didžioji dalis savo eilių skaitė renginio metu. Vertinimo komisijoje dalyvavo poetė Giedrė Mičiūnienė. Muzikinę programą dovanojo poetė, atlikėja Elena Freder iš Panevėžio.

XVII respublikinio poezijos konkurso ,,Baltojo balandžio sugrįžimas” laureate tapo poetė Ana Aleksandravičienė iš Upninkų, Jonavos rajono.

Parengė Inesa Dumbravienė,

Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos atstovė ryšiams su visuomene

Nuotraukos autorės