Bendradarbiaujant su jaunimo savanoriškos veiklos centru „Deineta“ savanorišką veiklą 2019 m. Zarasų viešojoje bibliotekoje pasirinko Yuri Abrahamyan ir Iryna Zhukova

25 metų Yuri Abrahamyan gimė ir augo Armėnijoje, Jerevano mieste. Tai autentiška šalis, turinti įspūdingą senovės architektūrą, didingus kalnus, atokius vienuolynus, užsiimantys kryždirbyste, gaminantys granatų vyną. Armėnai ypatingai tikintys ir didžiuojasi pirmieji šalyje priėmę krikščionybę, iki šių dienų išlaikę ne tik religinį, bet ir kultūrinį savo identitetą.

Yuri mokėsi Nikol‘o Aghbalyan‘o Nr.19 vidurinėje ir Jerevano fizikos-matematikos mokyklose. Pagal išsilavinimą – dailės pedagogas, baigęs Armėnijos valstybinį pedagoginį universitetą ir įgijęs bakalauro ir magistro laipsnius. Nuo 2014 iki 2016 metų dirbo Medicinos-psichologijos-pedagoginio vertinimo centre kaip tapybos mokytojas, meno terapeutas.

Po studijų ir kelerių metų darbo, savanoris tarnavo Kalnų Karabacho Respublikos kariuomenėje, buvo vyresnysis seržantas, kovų su orlaiviu būrio vadas. Po tarnystės Yuri dirbo „USUM“ aukštojoje mokykloje dailės ir braižybos mokytoju, vėliau – informacinių technologijų kompanijoje „ShellLogix“ dizaineriu.
Laisvalaikiu Yuri patinka klausytis muzikos, tapyti, su šeima ir draugais žiūrėti futbolą. Ne kartą vaikinui užklysdavo mintys apie savanoriavimą. Anot armėno, savanorystė suteikia galimybes asmeniniam tobulėjimui, atveria daugybę kelių.

Paklaustas, kodėl pasirinko Lietuvą ir Zarasų kraštą, nedvejodamas atsakė, kad Lietuva labai graži šalis. „Esu girdėjęs, kad lietuviai labai geri žmonės, nelaimėje tikrai nepaliks“, – pasakojo Yuri. Gražus sutapimas, kad vaikino mama jau trisdešimt metų dirba vienoje iš Armėnijos bibliotekų bibliotekininke, rašo eiles. Todėl knygų aplinka, smalsumas, noras dirbti bibliotekoje su vaikais ir paskatino vaikiną rinktis savanorystės programą Zarasų viešojoje bibliotekoje.

Iryna Zhukova iš Ukrainos, Donecko miesto. Ši didelė šalis garsėja spalvingomis freskomis ir grakščiais pastatais, šilta Juodąja jūra, istoriniu Černobyliu, stebina nedidelėmis kainomis, o ukrainiečių kalba – viena melodingiausių pasaulyje.

25 metų mergina pagal profesiją yra anglų-vokiečių kalbų mokytoja, įgijusi Mariupolo universitete filologijos magistro laipsnį. Ją žavi darbas su vaikais. Jos nuomone, mokytojo profesija yra susijusi su žinių, išminties, patirties perdavimu ir dalinimusi.

Laisvalaikiu Iryna mėgsta piešti, eiti pasivaikščioti, važinėtis dviračiu, riedlente, klausytis muzikos. Muzika padeda atsipalaiduoti ir pamiršti viską aplinkui. Savanorė dalyvauja programoje „Au-pair in Deutschland“ ir tobulina vokiečių kalbos žinias. Didžiąją laiko dalį mergina skiria skaitymui. Knyga yra vienas didžiausių žmonijos išradimų. Merginos nuomone, knygos moko gyventi ir lavintis.

Anot Irynos, savanoriavimas – altruistinė veikla, žinių ir asmeninės patirties atidavimas dirbant visuomenei naudingą darbą. Tai puikus būdas geriau pažinti ir suprasti žmones. Noras dirbti su vaikais, meilė knygai lėmė pasirinkimą savanoriauti bibliotekoje. Iryna sako, kad Zarasų viešoji biblioteka moderni ir patogi. Yra begalė skirtingų galimybių praleisti laisvalaikį bibliotekoje – renginiai, koncertai, informacinės technologijos… Tai puiki vieta sutikti naujus ir įdomius žmones. Zarasai patraukė savo grožiu, ramybe ir jaukumu.

Kaip sako patarlė – žmogus ne vien duona gyvas. Iryna tiki, kad savanoriaudama praplės savo akiratį, pagilins žinias ir prisidės, kad pasaulis taptų geresnis.

Savanorystės veiklą remia Europos solidarumo korpusas. Europos solidarumo korpusas yra nauja Europos Sąjungos iniciatyva, kuri suteikia jaunimui galimybių savanoriauti arba dirbti savo šalyje arba užsienyje ir įgyvendinti visos Europos bendruomenėms ir gyventojams naudingus projektus.

Yury – Jerevan, Armėnija e-mail: yuriabrahamyan00@gmail.com

Iryna – Doneck, Ukraina e-mail: irinaadruskaya@mail.ru