Berniukas, nupiešęs Aušvicą : tikra istorija apie viltį ir išlikimą

Tikra istorija apie žiaurumą, viltį ir išlikimą – tai berniuko, kalinto Birkenau, Aušvico, Gros Roseno ir Buchenvaldo stovyklose, žodžiais ir spalvotais piešiniais perteikta istorija.

1943 m. birželį, po ilgų persekiojimo ir išbandymų metų, trylikametis Thomas Geveʼas kartu su mama buvo deportuoti į Aušvico-Birkenau koncentracijos stovyklą. Vos jiems atvykus, Thomas buvo atskirtas nuo mamos ir turėjo pats savimi pasirūpinti Aušvico I vyrų stovykloje. Per 22 kalinimo mėnesius jam teko iškęsti ir savo akimis stebėti nežmonišką nacių koncentracijos stovyklų pasaulį. Vis dėlto jo niekada neapleido troškimas gyventi. Neįtikėtinu būdu jis išliko gyvas ir, sulaukęs penkiolikos, buvo išvaduotas iš koncentracijos stovyklos.

Dar tebebūdamas stovykloje Thomas jautė pareigą užfiksuoti kasdienį mirties stovyklų gyvenimą ir nupiešė daugiau nei aštuoniasdešimt piešinių.

Knygą galite rasti ir užsakyti Mokslo šakų literatūros skyriuje.

Berniukas, nupiešęs Aušvicą : tikra istorija apie viltį ir išlikimą / Thomas Geve ir Charles Inglefield. – Klaipėda : Liūtai ne avys, 2022. – 303, [1] p.

https://ibiblioteka.lt/metis/publication/LIBIS000000158597?q=z2tbe2x6b

Parašykite komentarą